613735-2026 - Ergebnis
Finnland – Bauarbeiten für Schulgebäude – JÄLKI-ILMOITUS Oulun yliopiston normaalikoulun uudisrakennuksen rakennusurakka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS Oulun yliopiston normaalikoulun uudisrakennuksen rakennusurakka
Beschreibung: JÄLKI-ILMOITUS Hanke toteutetaan jaettuna urakkana, jossa rakennusurakoitsija toimii kohteen päätoteuttajana ja muut urakoitsijat alistetaan rakennusurakoitsijalle. Hankkeen laajuus on n. 9600 brm2. Tavoiteaikataulun mukaisesti rakennustekniset työt voidaan käynnistää elokuun alussa 2026 ja urakan tulee olla valmis ja luovutettavissa tilaajalle toukokuussa 2028. Tarkempi urakka-aikataulu on esitetty urakkaohjelmassa. Hanketta on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liiteasiakirjoissa, jotka ovat ladattavissa BEM-linkistä.
Interne Kennung: 592875
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214200 Bauarbeiten für Schulgebäude
5. Los
Los: LOT-0000