See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych - 56/PN/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z wniesieniem produktów leczniczych w asortymencie i ilościach wyszczególnionych w Załączniku nr 2 do IDW - Formularz asortymentowo - ilościowy.
Vorherige Bekanntmachung: 398871-2026
Interne Kennung: 56/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotowe postępowanie jest powtórzeniem części 23 i 35 z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego 43/PN/2026, gdzie nie złożono żadnych ofert. Przedmiot zamówienia obejmuje leki niezbędne do bieżącego funkcjonowania szpitala, których brak mógłby skutkować ograniczeniem możliwości realizacji świadczeń zdrowotnych, koniecznością zmiany terapii pacjentów lub przerwaniem ciągłości leczenia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika również z dynamicznego zużycia produktów leczniczych, trudności w przewidywaniu bieżącego zapotrzebowania oraz konieczności zabezpieczenia odpowiednich stanów magazynowych w związku ze zwiększoną liczbą hospitalizacji i realizowanych świadczeń zdrowotnych. Dodatkowo sytuacja na rynku farmaceutycznym charakteryzuje się ograniczoną dostępnością części produktów leczniczych oraz wydłużonym czasem realizacji dostaw, co wymaga niezwłocznego przeprowadzenia postępowania i zawarcia umowy zapewniającej ciągłość dostaw. Zachowanie podstawowych terminów przewidzianych dla postępowania mogłoby skutkować brakiem zapewnienia ciągłości dostaw produktów leczniczych niezbędnych do realizacji świadczeń zdrowotnych, co mogłoby negatywnie wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie Zamawiającego oraz bezpieczeństwo pacjentów. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione i pozostaje w zgodzie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, zgodnie z którym Zamawiający może wyznaczyć krótszy termin składania ofert (nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej), jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: cz. 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu ilości przedmiotu zamówienia w trakcie trwania umowy, wyłącznie w odniesieniu do tych pozycji asortymentu, dla których możliwość zastosowania prawa opcji została przewidziana w formularzu asortymentowo-ilościowym. Oznacza to, że Zamawiający poza zamówieniem podstawowym ma możliwość, w zależności od potrzeb realizacji dodatkowego zamówienia, zwiększenia o ilość wynikającą z maksymalnej wielkości opisanej w kolumnie opcja art. 441 PZP w załączniku nr 2 Formularz asortymentowo-ilościowy. Aby nie modyfikować ogólnego charakteru umowy podstawę określenia wartości wynagrodzenia Wykonawcy w ramach opcji stanowić będą ceny jednostkowe (za 1 opakowanie), wskazane w ofercie Wykonawcy. Oznacza to, iż ewentualne zastosowanie opcji nie skutkuje zmianą ceny jednostkowej przedmiotu zamówienia (za 1 opakowanie), która jest wartością stałą, niezależną od wielkości przedmiotu zamówienia. Cena jednostkowa (za 1 opakowanie) wskazana przez Wykonawcę za przedmiot zamówienia, musi być taka sama zarówno dla liczby sztuk kupowanego produktu leczniczego w zamówieniu podstawowym, jak i dla liczby sztuk kupowanego produktu leczniczego w zamówieniu opcjonalnym. Opcja jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, który może z opcji skorzystać w całości, w części lub w ogóle nie skorzystać, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu jakiekolwiek roszczenia. Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, w formie pisemnej, że zamierza z opcji skorzystać.
Los: LOT-0002
Titel: cz. 2