2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa Pracowni Technologii Bezzałogowych Statków Powietrznych - Modułowy system przeciwdziałania systemom BSP (CUAS).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja, integracja, uruchomienie oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi kompletnego, zintegrowanego systemu przeciwdziałania BSP, przeznaczonego do prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykrywania, śledzenia, identyfikacji, klasyfikacji oraz neutralizacji bezzałogowych statków powietrznych. System przeciwdziałania BSP musi być wyposażony w wielosensorowe środowisko operacyjne i szkoleniowe umożliwiające praktyczne prowadzenie działań związanych z obserwacją, analizą zagrożeń, przeciwdziałaniem oraz nauką procedur ochrony przestrzeni powietrznej przed zagrożeniami generowanymi przez bezzałogowe statki powietrzne, w tym BSP komercyjne, półprofesjonalne, autonomiczne, FPV oraz pozostałe konstrukcje niestandardowe OPZ dołaczony do SWZ załacznik nr 2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35125100 Sensoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38115000 Radaranlagen, 35125300 Sicherheitskameras, 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät, 35125000 Überwachungssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja, integracja, uruchomienie oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi kompletnego, zintegrowanego systemu przeciwdziałania BSP, przeznaczonego do prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykrywania, śledzenia, identyfikacji, klasyfikacji oraz neutralizacji bezzałogowych statków powietrznych. System przeciwdziałania BSP musi być wyposażony w wielosensorowe środowisko operacyjne i szkoleniowe umożliwiające praktyczne prowadzenie działań związanych z obserwacją, analizą zagrożeń, przeciwdziałaniem oraz nauką procedur ochrony przestrzeni powietrznej przed zagrożeniami generowanymi przez bezzałogowe statki powietrzne, w tym BSP komercyjne, półprofesjonalne, autonomiczne, FPV oraz pozostałe konstrukcje niestandardowe. System musi stanowić kompletne, zintegrowane rozwiązanie technologiczne obejmujące współpracujące ze sobą podsystemy: • system detekcji radarowej, • system pasywnej detekcji radiowej RF, • system obserwacji obrazowej dziennej, • system obserwacji termowizyjnej IR, • system zakłócania radiowego (jammer) przeznaczony do neutralizacji BSP, • system dowodzenia, kontroli i zarządzania C2, • stanowiska operatorskie, System przeciwdziałania BSP musi umożliwiać: • prowadzenie zajęć dydaktycznych w realnym środowisku, • wizualizację procesów detekcji oraz neutralizacji każdego podsystemu osobno w celu omówienia i zrozumienia funkcjonowania systemów antydronowych, • analizę rzeczywistych i symulowanych zagrożeń BSP, • naukę wykrywania, klasyfikacji i identyfikacji obiektów, • realizację scenariuszy reagowania na naruszenie przestrzeni powietrznej, • wykorzystanie systemu w trybie operacyjnym, demonstracyjnym oraz szkoleniowym. • System powinien zapewniać możliwość pracy w środowisku stacjonarnym oraz wybrane elementy systemu w wersji mobilnej, a także wspierać rozwój kompetencji użytkowników w zakresie: • detekcji radarowej, • analizy emisji radiowej, • obserwacji optoelektronicznej, • procedur neutralizacji zagrożeń, • obsługi systemów wielosensorowych, • zarządzania sytuacją powietrzną w ramach jednolitego środowiska operatorskiego. Dostarczone rozwiązanie musi być kompletne, gotowe do eksploatacji po wdrożeniu oraz przystosowane do dalszej rozbudowy funkcjonalnej, szkoleniowej i technologicznej, zgodnie z potrzebami rozwojowymi pracowni BSP. Szczegółowy opz dołączony do SWZ załącznik nr 2
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie