2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa zintegrowanego zestawu do analizy lotnych związków organicznych obejmującego chromatograf gazowy z detekcją za pomocą spektrometrii mas (GC-MS/MS) i detektorem FID, z przystawką headspace oraz generatorami gazu, sterowanego z zewnętrznego zestawu PC z oprogramowaniem wraz z jego instalacją i przeszkoleniem personelu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zintegrowanego zestawu do analizy lotnych związków organicznych, obejmującego chromatograf gazowy z detekcją za pomocą spektrometrii mas (GC-MS/MS) oraz detektorem płomieniowo-jonizacyjnym (FID), z przystawką typu headspace oraz generatorami gazów, sterowanego z zewnętrznego zestawu PC z oprogramowaniem, wraz z jego instalacją i przeszkoleniem personelu Zamawiającego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 (OPZ) i załączniku nr 7 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 3. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym, nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Zamówienie w całości jest dostosowane do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. Celem zamówienia jest zapewnienie kompleksowego i kompatybilnego zestawu do przygotowania oraz analizy próbek środowiskowych i organicznych. Brak podziału zamówienia na części ogranicza ryzyko niezgodności technologicznej pomiędzy poszczególnymi elementami systemu oraz upraszcza proces wdrożenia - od dostawy, przez instalację, aż po uruchomienie i przeszkolenie personelu, eliminuje również konieczność koordynowania działań różnych wykonawców, co wiązałoby się z dodatkowymi nadmiernymi kosztami oraz trudnościami organizacyjnymi, a w konsekwencji mogłoby zagrozić terminowej i prawidłowej realizacji zamówienia. Ze względu na zasadę racjonalnego wydatkowania środków przez Zamawiającego, niecelowy jest podział zamówienia na części. 4. Jeżeli opisując przedmiot zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym. Każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, należy odczytywać z uwagą towarzyszącą "lub równoważny". 5. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, należy rozumieć je zgodnie z art. 99 ust. 5-6 ustawy Pzp, iż jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne, to wymagania (funkcjonalności) nie gorsze od parametrów (funkcjonalności) wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Zgodnie z art. 101 ust. 5 uPzp w przypadku, gdy oferowany przez Wykonawcę przedmiot zamówienia odnosi się do norm równoważnych w stosunku do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznej i systemu referencji technicznej, do których odnosi się Opis przedmiotu zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania (funkcjonalności ) określone w Opisie przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 10. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z zastrzeżeniem art. 261 uPzp. 12. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 uPzp. 13. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 14. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 uPzp. 15. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia w terminie 3 miesięcy od dnia przekazania Wykonawcy przez Zamawiającego informacji o możliwości realizacji dostawy i montażu. 16. Planowany termin przekazania Wykonawcy informacji, o której mowa w ust. 1: nie później niż 14.11.2025 r. 17. Mając na uwadze, że Zamawiający jest na etapie przygotowywania pomieszczeń, w którym mają być instalowane urządzenia, a dostawa i montaż możliwy jest dopiero po wykonaniu remontu tych pomieszczeń, termin wskazany w ust. 2 może ulec zmianie.
Interne Kennung: CRZP/IPO/FA/31/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38433100 Massenspektrometer, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001