See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lohjan kaupungin tilausajot ajalla 15.9.-19.9.2026, sisäinen kilpailutus (DPS 2025-2027))
Beschreibung: Lohjan kaupunki pyysi tarjouksia tilausajoista ajalla 15.9.-19.9.2026 yhteensä 4 kohteeseen. Tarjouskilpailu käytiin Lohjan kaupungin perustaman dynaamisen hankintajärjestelmän Tilausajot 2025-2027 sisäisenä kilpailutuksena.
Interne Kennung: 624399
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kohde 1 tiistai 15.9.2026 Mäntynummen yhtenäiskoulu
Beschreibung: Reitti klo 09:05 Mäntynummen yhtenäiskoulu (Rantapuisto 39, 08100 Lohja) - Fiskars village (Peltorivi 1, Raasepori). klo 13:00 Fiskars village (Peltorivi 1, Raasepori) - Mäntynummen yhtenäiskoulu (Rantapuisto 39, 08100 Lohja). Auton koko vähintään 27 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Kohde 2 keskiviikko 16.9.2026
Beschreibung: Reitti klo 08:15 Kaupungintalo Monkola (Karstuntie 4, 08100 Lohja) - Kuntatalo (Toinen linja 14, 00530 Helsinki). klo 15:00 Kuntatalo (Toinen linja 14, 00530 Helsinki) - Kaupungintalo Monkola (Karstuntie 4, 08100 Lohja). Auton koko vähintään 35 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Kohde 3 lauantai 19.9.2026
Beschreibung: Reitti Kiertoajelua Lohja-Nummela-Rauma-Nummela-Lohja. Bussin ajomatka n. 460km + Raumalla kiertoajelua. klo 8:30 Lähtö Lohjan kirkkokenttä (Sibeliuksenkatu 1, 08100 Lohja) - n.klo 8:50 Nummelan linja-autoasema - Matka jatkuu Raumalle. Paluu Raumalta, Nummela n.klo 20:00 ja Lohjalla n.klo 20: 20 Auton koko vähintään 40 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Kohde 4 lauantai 19.9.2026
Beschreibung: Reitti klo 13:00 Virkkalan linja-auto asema (08700 Lohja) - Linnanmäki (Tivolikuja 5, 00510 Helsinki). Bussi lähtee Virkkalasta ja pysähtyy matkalla seuraavilla pysäkeillä: Ojamo P, Keskusaukio I, Vesitorni P, Muijala E18 I. Paluukyyti ajetaan käänteisessä järjestyksessä. klo 22:00 Linnanmäki (Tivolikuja 5, 00510 Helsinki) - Virkkalan linja-autoasema (08700 Lohja). Paluumatkalla myös pysähdys edellämainituilla pysäkeillä. Auton koko vähintään 60 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 4-3