613972-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej na potrzeby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przez okres 12 miesięcy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), zawierającym oszacowanie zapotrzebowania na energię elektryczną w okresie 12 miesięcy, ustaloną na podstawie zużycia energii w latach ubiegłych, wg taryf określonych w tym dokumencie. 3. Szacunkowa ilość dostarczanej energii, w zakresie zamówienia podstawowego, w okresie realizacji zamówienia wynosi 13 650 000 kWh. 4. W ramach umowy, której Projekt stanowi Załącznik nr 7 do SWZ, Wykonawca zobowiązany będzie także do świadczenia usług bilansowania handlowego energii dostarczanej oraz energii elektrycznej wytwarzanej w istniejących i przyszłych instalacjach odnawialnych źródeł energii (OZE) Zamawiającego. W przypadku wystąpienia nadwyżek energii elektrycznej wprowadzanej do sieci Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD), Wykonawca zobowiązany będzie do jej odbioru i bilansowania zgodnie z postanowieniami Projektu umowy. 5. Zamawiający wymaga również, aby do obliczenia ceny Wykonawca zastosował jedną, zryczałtowaną cenę jednostkową energii elektrycznej dla wszystkich grup taryfowych B, C i G, punktów przyłączenia, a także bez podziału na taryfę nocną i dzienną.
Interne KennungAEZ/S-141/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy. 2. W prowadzonym postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 4. Wykonawca powinien zapoznać się ze Specyfikacją Warunków Zamówienia. 5. Informacja o sposobie złożenia oferty i komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami za pośrednictwem platformy eZamawiający, dostępną pod adresem: https://wum.ezamawiajacy.pl/pn/wum/demand/316038/notice/public/details określa Rozdział XVII SWZ. 6. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi Platformy „e-zamawiający”, znajdują się na platformie „e­zamawiający” (https://wum.ezamawiajacy.pl), w zakładce „Baza Wiedzy”. 7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, 1) na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 2) wobec których nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2025 poz. 514) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L Nr 229, str. 1). 8. Zamawiający odrzuci ofertę, w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 226 ust. 1 ustawy. 9. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. a), wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2025 poz. 514) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. 10. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c), który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia potwierdzającego brak podstaw wykluczenia, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2025 poz. 514) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. 11. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy; b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne­ sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j Dz. U. z 2024 r. poz. 594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ; 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w: a) oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy; art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne; art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2024 poz. 507). b) oświadczeniu, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L Nr 229, str. 1). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ 4) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 5). Pozostałe informacje znajdują się w Rozdziale X i XIV SWZ. 12. Na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale IX SWZ, ust. 2 pkt 2 Wykonawca zobowiązany jest złożyć dokument potwierdzający, że Wykonawca posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 13. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 14. Termin związania ofertą do dnia 09.01.2027 r.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej na potrzeby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przez okres 12 miesięcy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), zawierającym oszacowanie zapotrzebowania na energię elektryczną w okresie 12 miesięcy, ustaloną na podstawie zużycia energii w latach ubiegłych, wg taryf określonych w tym dokumencie. 3. Szacunkowa ilość dostarczanej energii, w zakresie zamówienia podstawowego, w okresie realizacji zamówienia wynosi 13 650 000 kWh 5. W ramach umowy, której Projekt stanowi Załącznik nr 7 do SWZ, Wykonawca zobowiązany będzie także do świadczenia usług bilansowania handlowego energii dostarczanej oraz energii elektrycznej wytwarzanej w istniejących i przyszłych instalacjach odnawialnych źródeł energii (OZE) Zamawiającego. W przypadku wystąpienia nadwyżek energii elektrycznej wprowadzanej do sieci Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD), Wykonawca zobowiązany będzie do jej odbioru i bilansowania zgodnie z postanowieniami Projektu umowy. 6. Zamawiający wymaga również, aby do obliczenia ceny Wykonawca zastosował jedną, zryczałtowaną cenę jednostkową energii elektrycznej dla wszystkich grup taryfowych B, C i G, punktów przyłączenia, a także bez podziału na taryfę nocną i dzienną.
613972-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: AEZ/S-141/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
5. Lot
Lot: LOT-0001