See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie i sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań inwestycyjnych: Odcinek 2 - roboty budowlane na linii kolejowej nr 201 odc. Maksymilianowo - Wierzchucin oraz Odcinek 3 – roboty budowlane na linii kolejowej nr 201 odc. Wierzchucin – Lipowa Tucholska w ramach projektu „Prace na odcinku Maksymilianowo – Kościerzyna”
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest zarządzanie i pełnienie nadzoru oraz kontrola nad realizacją zadań inwestycyjnych w czasie realizacji Robót w ramach projektu pn.: „Prace na odcinku Maksymilianowo – Kościerzyna”, na które składają się następujące Kontrakty budowlane: 1) Kontrakt budowlany nr 1 : Odcinek 2 - roboty budowlane na linii kolejowej nr 201 odc. Maksymilianowo – Wierzchucin; 2) Kontrakt budowlany nr 2 : Odcinek 3 – roboty budowlane na linii kolejowej nr 201 odc. Wierzchucin – Lipowa Tucholska. Do obowiązków Inżyniera należeć będzie również nadzór nad zakresem robót podlegających pod Prawa opcji, w zakresie w którym Zamawiający z nich skorzysta. Przewidziane zostały następujące zamówienia opcjonalne: 1) Prawa opcji terminowej - polegające na uprawnieniu Zamawiającego do wydłużenia okresu realizacji Zakresu podstawowego o maksymalnie 11 miesięcy. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Tomie III SWZ (OPZ). Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. c) Ustawy. Zakres zamówień, o których mowa w art. 388 pkt.2) lit. c) Ustawy oraz warunki na jakich zostaną one udzielone określa OPZ. Zamówienia podobne zostaną udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki, po uprzednim przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, w szczególności w zakresie warunków umowy, w tym ceny, terminu wykonania, okresu gwarancji/okresu rękojmi, na warunkach analogicznych do tych wskazanych w umowie podstawowej i może obejmować pełnienie nadzoru inwestorskiego nad opracowaniem dokumentacji projektowej i wykonaniem robót budowlanych obejmujących następujący zakres: 1) wykonania robót budowlanych obejmujących odwodnienie w zakresie elementów innych bądź długości dodatkowych niż wynikające z dokumentacji projektowej, wzmocnienia podtorza w lokalizacjach i w zakresie głębokości innej niż ta wynikająca z dokumentacji projektowej, każdorazowo po wykazaniu potrzeby i zasadności w sposób obliczeniowy oraz przy zastosowaniu rozwiązań stosowanych w Spółce albo rozwiązań jednostkowych, 2) sterowania ruchem kolejowym - doposażenie blokady liniowej w urządzenia kontrolujące niezajętość szlaku, zabudowę urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej; zabudowę semaforów i wskaźników, montaż komputerowych lub klasycznych urządzeń srk; 3) teletechniki – budowę i przebudowę instalacji kablowych, w tym budowa lub przebudowa kabli klasycznych lub światłowodowych; 4) robót ziemnych w ilości i zakresie innym niż przyjęte w dokumentacji projektowej; 5) wycinki drzew i krzewów dla rodzajów innych niż przyjęte w dokumentacji; 6) budowy urządzeń ochrony środowiska; 7) infrastruktury pasażerskiej - budowę nowych peronów dostosowanych do osób o ograniczonej zdolności poruszania się – wraz z dojściami i oświetleniem wraz z małą architekturą i urządzeniami do obsługi podróżnych, budowę nowych przystanków; 8) elektroenergetyki nietrakcyjnej, 9) elektroenergetyki trakcyjnej – wymianę, budowę lub przebudowę elementów sieci trakcyjnej; wraz z układem zasilania sieci trakcyjnej oraz sterowaniem łącznikami sieci trakcyjnej lokalnym i z nastawni centralnych; 10) elektroenergetyki do 1 kV – przebudowa / budowa urządzeń elektroenergetyki do 1 kV wraz z budową nowych przyłączy elektroenergetycznych dostosowanych do nowych warunków pracy, montaż oświetlenia, usunięcie kolizji, przebudowa sieci i instalacji; 11) obiektów inżynieryjnych i inżynierskich; 12) przebudowy nawierzchni przejść i przejazdów kolejowo-drogowych wraz z zabudową odpowiednich urządzeń zabezpieczających, oświetlenia oraz TvU, a także zmiana kategorii lub likwidacja przejazdów kolejowo – drogowych wraz budową dróg dojazdowych; 13) rewitalizacji obiektów kubaturowych w celu zachowania ich cech funkcjonalno – użytkowych; 14) przebudowy obiektów kubaturowych wraz z dostosowaniem ich do pełnienia nowej funkcji; 15) przebudowy sieci kolidujących z przebudowywaną infrastrukturą kolejową; 16) opracowania projektów budowlanych; projektów architektoniczno – budowlanych, projektów zagospodarowania terenu, projektów technicznych; projektów wykonawczych, dokumentacji powykonawczej wraz z uzyskaniem stosownych uzgodnień, decyzji na realizację robót, wymaganych dopuszczeń, zgód, pozwoleń i certyfikacji WE.
Vorherige Bekanntmachung: 42037-2026
Interne Kennung: 9090/IREZA2/05693/05644/25/P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71521000 Baustellenüberwachung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest zarządzanie i pełnienie nadzoru oraz kontrola nad realizacją zadań inwestycyjnych w czasie realizacji Robót w ramach projektu pn.: „Prace na odcinku Maksymilianowo – Kościerzyna”, na które składają się następujące Kontrakty budowlane: 1) Kontrakt budowlany nr 1 : Odcinek 2 - roboty budowlane na linii kolejowej nr 201 odc. Maksymilianowo – Wierzchucin; 2) Kontrakt budowlany nr 2 : Odcinek 3 – roboty budowlane na linii kolejowej nr 201 odc. Wierzchucin – Lipowa Tucholska. Do obowiązków Inżyniera należeć będzie również nadzór nad zakresem robót podlegających pod Prawa opcji, w zakresie w którym Zamawiający z nich skorzysta. Przewidziane zostały następujące zamówienia opcjonalne: 1) Prawa opcji terminowej - polegające na uprawnieniu Zamawiającego do wydłużenia okresu realizacji Zakresu podstawowego o maksymalnie 11 miesięcy. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Tomie III SWZ (OPZ). Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 29.04.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Ustawy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z Prawa opcji terminowej polegającego na wydłużeniu Okresu Realizacji dla poszczególnych Kontraktów budowlanych maksymalnie o 11 miesięcy. 2. Maksymalna wartość Prawa opcji terminowej dla każdego z Kontraktów budowalnych wskazana jest w § 4 ust 1 i 2 Umowy. 3. O skorzystaniu z Prawa opcji terminowej Zamawiający jest zobowiązany poinformować Wykonawcę na piśmie nie później niż na 90 dni przed upływem Okresu Realizacji dla danego Kontraktu budowlanego. W powiadomieniu o skorzystaniu z Prawa Opcji terminowej wskazany zostanie okres, o jaki wydłużony zostanie Okres Realizacji Kontraktów budowalnych. 4. Wynagrodzenie Wykonawcy za okres realizacji Prawa opcji terminowej zależy od rzeczywistego zakresu i czasu świadczonej Usługi. Wynagrodzenie Wykonawcy za okres realizacji Prawa opcji terminowej dla Zakresu podstawowego zostanie ustalone zgodnie z treścią Formularza Cenowego tak jak jest to ustalane dla Zakresu podstawowego według § 4 ust. 3 Umowy, z uwzględnieniem waloryzacji Wynagrodzenia na warunkach określonych w Umowie oraz z uwzględnieniem wartości wynikających z § 4 ust. 4 Umowy (zadań dodatkowych). 5. W zakresie Prawa opcji terminowej Zamawiający uprawniony jest do ograniczenia składu lub czasu zaangażowania Personelu zmiennego lub Zespołu Przeglądu Dokumentacji Projektowej, jeżeli uzna, że obecność danej osoby nie jest wymagana lub nie jest wymagana w pełnym zaangażowaniu określonym w Formularzu Cenowym. W takiej sytuacji Zamawiający wskaże Wykonawcy w powiadomieniu o skorzystaniu z Prawa Opcji terminowej informację o ograniczeniu składu lub czasu zaangażowania takiego Personelu. Wykonawca w terminie 30 Dni od dnia otrzymania powiadomienia Zamawiającego dokona odpowiedniej korekty w składzie Personelu oraz uaktualni HP. Przy czym maksymalny okres, w którym Zamawiający może ograniczyć czas pracy Zespołu zmiennego Kontraktu lub Zespołu Przeglądu Dokumentacji Projektowej nie przekroczy łącznie 11 miesięcy, chyba, że Wykonawca wyrazi na to pisemną zgodę. Ograniczenie składu lub zaangażowanie Personelu Zmiennego na warunkach określonych w niniejszym postanowieniu musi być uzasadnione obiektywnymi okolicznościami związanymi z przebiegiem realizacji Kontraktów budowlanych jak zakończenie robót dotyczące danej branży potwierdzone odpowiednim Protokołem Odbioru końcowego Odcinka lub Kontraktu, ograniczenie zakresu przedmiotu Kontraktu budowanego. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa opcji terminowej nie mają zastosowania postanowienia § 5 ust. 2 Umowy. 7. Skorzystanie z Prawa opcji terminowej stanowi uprawnienie Zamawiającego, uzależnione będzie wyłącznie od jego potrzeb, a nie skorzystanie z tego uprawnienia nie powoduje żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy. 8. Wykonawca nie jest zobowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone Prawo opcji terminowej nie zostało uruchomione przez Zmawiającego zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy, jak również Wykonawca nie może domagać się jego realizacji. Zastrzega się, iż zakres opcjonalny zamówienia objęty Prawem opcji terminowej nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciągniętego w momencie zawarcia Umowy, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. 9. Do przedmiotu Umowy objętego Opcją terminową stosuje się odpowiednio postanowienia Umowy, w tym § 27 Umowy w zakresie nieuregulowanym w niniejszym paragrafie.