614030-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit – Konsultstöd inom krisberedskap NY 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konsultstöd inom krisberedskap NY 2026
Beschreibung: Trollhättans stad och dess bolag samt Vänersborgs kommun avser att teckna ramavtal avseende kvalificerat konsultstöd inom civil beredskap (kris beredskap, civilt försvar och höjd beredskap).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79417000 Sicherheitsberatung, 79430000 Krisenmanagement
5. Los
Los: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317200 Hälso- och säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79417000 Konsulttjänster för säkerhet, 79430000 Krishantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001