614068-2026 - Wettbewerb
Polen – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW NA TERENIE MIASTA ZAKOPANE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW NA TERENIE MIASTA ZAKOPANE
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny m.in.: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady, odzież* i tekstylia* (*dotyczy odbioru wyłącznie w trakcie akcji odbioru odpadów wielkogabarytowych w przeźroczystych workach o pojemności 120l) z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi z terenu Gminy Miasto Zakopane.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 138 ust. 4 ustawy Pzp - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny m.in.: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady, odzież* i tekstylia* (*dotyczy odbioru wyłącznie w trakcie akcji odbioru odpadów wielkogabarytowych w przeźroczystych workach o pojemności 120l) z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi z terenu Gminy Miasto Zakopane. 2. Pojęcie nieruchomości użyte w dalszej części należy rozumieć jako nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, nieruchomości, na których w części zamieszkują mieszkańcy, a w części nie zamieszkują mieszkańcy, a na których powstają odpady komunalne oraz nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a na których powstają opady komunalne. 3. W dniu podpisania umowy Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz nieruchomości, z których odbierane będą odpady komunalne – 9 364 punktów odbioru (stan na dzień 30.06.2026 r.). 4. Ilość nieruchomości, z których odbierane będą odpady, wskazana w pkt 3, może ulegać zmianie w wyniku składanych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 5. Przedstawiony wykaz nieruchomości objętych zamówieniem stanowiący załącznik nr 2a do SWZ będzie uzupełniany/ korygowany na bieżąco zgodnie ze składanymi deklaracjami o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przekazywanie zmian danych, zawartych w w/w wykazie odbywać się będzie w formie elektronicznej i/lub w formie wydruku za potwierdzeniem odbioru przez Wykonawcę nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu. 6. Zamówieniem objęty jest również odbiór odpadów z terenu Tatrzańskiego Parku Narodowego. 7. Zamówieniem nie jest objęty odbiór odpadów komunalnych z miejskich koszy ulicznych. 8. Zamówieniem niniejszym nie jest objęta obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 9. Poniższe zestawienie przedstawia ogólną ilość odpadów komunalnych przewidywaną do odebrania i zagospodarowania w okresie trwania umowy: 20 03 01 - Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 9 825; 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury - 400; 15 01 06 - Zmieszane odpady opakowaniowe - 1048; 15 01 07 - Opakowania ze szkła - 1115; 20 02 01 - Odpady ulegające biodegradacji - 750; 17 01 02 - Gruz ceglany - 15; 17 01 07 - Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06 50 20 03 07 - Odpady wielkogabarytowe - 330; 20 01 10 - Odzież* - 12; 20 01 11 - Tekstylia* - 15; 10. Zamawiający nie gwarantuje, że ilość odpadów wskazana w punkcie 10 będzie stałą w ciągu trwania umowy – zgodnie z zapisami ust. 4 powyżej. 11. Podane ilości odpadów komunalnych są szacunkowe i zostały wyliczone na podstawie danych z poprzednich lat, z uwzględnieniem przewidywanych zmian (wprowadzenie systemu kaucyjnego). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości przekazanych odpadów o maksymalnie 30% lub ich zwiększenia w stosunku do tych szacunków, w zależności od rzeczywistych potrzeb. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje prawo do odszkodowania. 12. Wykonawca winien uwzględnić zmianę strumienia odpadów występującą w ciągu roku ze względu na sezonowy ruch turystyczny na terenie Miasta Zakopane oraz ze względu na proces rozbudowy miasta - nowo powstające obiekty. 13. Odpady powyższe gromadzone będą zgodnie z obowiązującym na terenie Gminy Miasto 14. Zakopane Regulaminem utrzymania czystości i porządku z podziałem na frakcje: a) FRAKCJA PAPIER - odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury – worki w kolorze niebieskim lub odpady zebrane z oznaczonych frakcją pojemników i kontenerów, b) FRAKCJA SZKŁO - odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła – worki w kolorze zielonym lub odpady zebrane z oznaczonych frakcją pojemników i kontenerów, c) FRAKCJA METALE I TWORZYWA SZTUCZNE - odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe – worki w kolorze żółtym lub odpady zebrane z oznaczonych frakcją pojemników i kontenerów, d) FRAKCJA BIO - odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów – worki w kolorze brązowym lub odpady zebrane z oznaczonych frakcją pojemników i kontenerów, e) FRAKCJA ODZIEŻ* - zużyte, uszkodzone lub nieużywane ubrania (wykonane zarówno z włókien naturalnych, jak i sztucznych), które nie nadają się już do dalszego użytku (*dotyczy odbioru wyłącznie w trakcie akcji odbioru odpadów wielkogabarytowych w przeźroczystych workach o pojemności 120l na odrębne zlecenie Zamawiającego), f) FRAKCJA TEKSTYLIA* - zużyte lub niepotrzebne materiały tekstylne, takie jak odzież, obuwie, pościel, ręczniki, zasłony, firany, koce, a także inne tekstylia domowe (*dotyczy odbioru wyłącznie w trakcie akcji odbioru odpadów wielkogabarytowych w przeźroczystych workach o pojemności 120l) g) odpady pozostałe po segregacji (nienadające się do segregacji) i zmieszane – worki w kolorze czarnym lub odpady zebrane z pojemników i kontenerów 15. Odpady na nieruchomościach gromadzone będą w znormalizowanych pojemnikach o pojemnościach od 0,06 m3 do 10 m3, oraz workach 60l i 120l z folii LDPE lub HDPE przeznaczonych na gromadzenie odpadów zbieranych w sposób selektywny, oraz 60l i 120l na gromadzenie odpadów nienadających się do segregacji. 16. Powierzchnia gminy (z wyłączeniem obszaru TPN) wynosi ok. 3560 ha na poziomie deniwelacji terenu od rzędnej ≈750 m. n.p.m. (Olcza) do rzędnej 1126 m. n.p.m. (Gubałówka), powierzchnia TPN 4921 ha. 17. W zakresie odbierania odpadów komunalnych Wykonawca zobowiązany jest do spełniania i realizacji wszystkich wymagań określonych szczegółowo w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje udzielenia zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp dotychczasowemu Wykonawcy usług, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, polegającego na powtórzeniu podobnych usług tj. odbiór i zagospodarowanie odpadów na terenie Gminy Miasto Zakopane, których łączna wartość oszacowana została na kwotę nie przekraczającą 15% wartości zamówienia podstawowego.