2. Verfahren
Verfahren
Titel: DZP.261.161.2026 zaprojektowanie, wytworzenie, dostawa, instalacja, konfiguracja, integracja, wdrożenie, pilotażowe uruchomienie, dokumentacja, szkolenie oraz wsparcie rozruchowe Zintegrowanej Platformy Wspomagania Zarządzania Zasobem Nieruchomości, wraz z dostawą i integracją sprzętu do inwentaryzacji 3D.
Beschreibung: DZP.261.161.2026 zaprojektowanie, wytworzenie, dostawa, instalacja, konfiguracja, integracja, wdrożenie, pilotażowe uruchomienie, dokumentacja, szkolenie oraz wsparcie rozruchowe Zintegrowanej Platformy Wspomagania Zarządzania Zasobem Nieruchomości, wraz z dostawą i integracją sprzętu do inwentaryzacji 3D.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72240000 Systemanalyse und Programmierung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wytworzenie, dostawa, instalacja, konfiguracja, integracja, wdrożenie, pilotażowe uruchomienie, dokumentacja, szkolenie oraz wsparcie rozruchowe Zintegrowanej Platformy Wspomagania Zarządzania Zasobem Nieruchomości, wraz z dostawą i integracją sprzętu do inwentaryzacji 3D. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający, zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, dokonał analizy możliwości podziału zamówienia na części. W wyniku przeprowadzonej analizy uznano, że podział przedmiotowego zamówienia nie jest uzasadniony z przyczyn technicznych, organizacyjnych oraz ekonomicznych. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie, wytworzenie, dostawę, instalację, konfigurację, integrację, wdrożenie, pilotażowe uruchomienie, opracowanie dokumentacji, przeprowadzenie szkoleń oraz zapewnienie wsparcia rozruchowego dla Zintegrowanej Platformy Wspomagania Zarządzania Zasobem Nieruchomości wraz z dostawą i integracją sprzętu do inwentaryzacji 3D. Poszczególne elementy zamówienia tworzą jedno funkcjonalnie i technologicznie spójne przedsięwzięcie, którego celem jest uruchomienie kompletnego, zintegrowanego rozwiązania informatycznego. Realizacja poszczególnych zakresów przez różnych wykonawców wiązałaby się z istotnym ryzykiem wystąpienia problemów związanych z kompatybilnością rozwiązań, integracją poszczególnych komponentów, podziałem odpowiedzialności za prawidłowe funkcjonowanie systemu oraz wydłużeniem procesu wdrożeniowego. Szczególne znaczenie ma ścisła integracja oprogramowania ze sprzętem wykorzystywanym do inwentaryzacji 3D. Sprzęt ten stanowi element procesu pozyskiwania danych, które następnie są przetwarzane, analizowane i wykorzystywane przez projektowaną platformę. Osiągnięcie wymaganych parametrów funkcjonalnych oraz jakościowych wymaga zapewnienia pełnej kompatybilności pomiędzy warstwą sprzętową i programową, co jest najefektywniej realizowane przez jednego wykonawcę odpowiedzialnego za całość rozwiązania. Podział zamówienia mógłby również skutkować koniecznością wielokrotnego wykonywania prac projektowych, integracyjnych, testowych i odbiorowych, co generowałoby dodatkowe koszty zarówno po stronie wykonawców, jak i Zamawiającego. Jednocześnie utrudnione byłoby zapewnienie jednolitego modelu utrzymania, wsparcia technicznego oraz odpowiedzialności gwarancyjnej za całe rozwiązanie. Zamawiający ocenił również wpływ braku podziału zamówienia na konkurencję. Przedmiot zamówienia jest dostępny dla wykonawców funkcjonujących na rynku wdrożeń zintegrowanych systemów informatycznych, którzy dysponują odpowiednim potencjałem technicznym i organizacyjnym lub mogą ubiegać się o udzielenie zamówienia wspólnie albo korzystać z zasobów podmiotów trzecich, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Brak podziału zamówienia na części nie prowadzi zatem do nieuzasadnionego ograniczenia konkurencji ani naruszenia zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający uznał, że udzielenie zamówienia jako jednego, kompleksowego zamówienia zapewni osiągnięcie zakładanych celów projektu, ograniczy ryzyka techniczne i organizacyjne, umożliwi skuteczne zarządzanie realizacją przedsięwzięcia oraz zapewni jednolitą odpowiedzialność wykonawcy za prawidłowe wykonanie całego przedmiotu zamówienia. W związku z tym Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej także jako Pzp). Wykonawca jest zobowiązany do realizacji zamówienia przy użyciu produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT odpowiadających treści oferty, dokumentom zamówienia oraz postanowieniom umowy. Zastąpienie w toku realizacji umowy producenta, dostawcy technologii, modelu, wersji, środowiska świadczenia usługi albo procesu ICT może nastąpić wyłącznie w przypadkach prawnie dopuszczalnych oraz z zachowaniem wymagań wynikających z art. 454 i art. 455 ustawy Pzp, a także zgodnie z postanowieniami umowy określającymi dopuszczalne podstawy i warunki zmiany. Zmiana taka nie może pozostawać w sprzeczności z dokumentami zamówienia ani prowadzić do objęcia realizacji zamówienia produktem ICT, usługą ICT lub procesem ICT, wobec którego zachodziłyby okoliczności odpowiadające przesłankom określonym w art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: BRAK