614157-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Reactivi de laborator contract de cercetare SEARCH-VASC
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi de laborator contract de cercetare SEARCH-VASC
Beschreibung: Furnizare reactivi de laborator pentru proiectul Centrul de excelență în Cercetare Avansată Translațională în Boli Cardiovasculare și Neurovasculare, SEARCH-VASC, contract de finanțare nr. 10CoEx / 2026 Achiziția este structurată pe 15 loturi, denumite: Lot 1 Anticorpi și reactivi pentru întreținerea celulară și detecția mediatorilor metabolici și imuni Lot 2 Anticorpi pentru identificarea și caracterizarea celulelor imune Lot 3 Anticorpi pentru detecția moleculelor și mediatorilor implicați în fibroza cardiacă Lot 4 Kituri pentru cuantificarea mediatorilor pro-inflamatori plasmatici Lot 5 Kituri multiplex și de cuantificare a apolipoproteinelor Lot 6 Kit pentru detecția sfingozinei-1 Lot 7 Kituri detecție factori de creștere Lot 8 Reactivi pentru histologie și microscopie Lot 9 Reactivi pentru marcare și diferențiere celulară Lot 10 Kituri multiplex I pentru proteomică, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200 Lot 11 Kituri multiplex II pentru proteomică, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200 Lot 12 Kituri verificare și calibrare, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200 Lot 13 Reactivi pentru proteomică, produse destinate folosirii pe un cititor ELISA Lot 14 Pachet pentru secventiere NGS - boli cardiovasculare, pentru secvențiator Illumina MiSeqDX Lot 15 Kituri pentru secventiere NGS pentru secvențiator Illumina MiSeqDX
Interne Kennung: PAAPD1637364
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Anticorpi și reactivi pentru întreținerea celulară și detecția mediatorilor metabolici și imuni
Beschreibung: Furnizare anticorpi și reactivi pentru întreținerea celulară și detecția mediatorilor metabolici și imuni, conform cerințelor din Caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Anticorpi pentru identificarea și caracterizarea celulelor imune
Beschreibung: Furnizare anticorpi pentru identificarea și caracterizarea celulelor imune, conform cerințelor din Caietul de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Anticorpi pentru detecția moleculelor și mediatorilor implicați în fibroza cardiacă
Beschreibung: Furnizare Anticorpi pentru detecția moleculelor și mediatorilor implicați în fibroza cardiacă, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Kituri pentru cuantificarea mediatorilor pro-inflamatori plasmatici
Beschreibung: Furnizare Kituri pentru cuantificarea mediatorilor pro-inflamatori plasmatici, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Kituri multiplex și de cuantificare a apolipoproteinelor
Beschreibung: Furnizare Kituri multiplex și de cuantificare a apolipoproteinelor, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Kit pentru detecția sfingozinei-1
Beschreibung: Furnizare Kit pentru detecția sfingozinei-1, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Kituri detecție factori de creștere
Beschreibung: Furnizare Kituri detecție factori de creștere, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Reactivi pentru histologie și microscopie
Beschreibung: Furnizare Reactivi pentru histologie și microscopie, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Reactivi pentru marcare și diferențiere celulară
Beschreibung: Furnizare Reactivi pentru marcare și diferențiere celulară, conform cerințelor din Caietul de sarcini
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Kituri multiplex I pentru proteomică, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200
Beschreibung: Furnizare Kituri multiplex I pentru proteomică, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Kituri multiplex II pentru proteomică, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200
Beschreibung: Furnizare Kituri multiplex II pentru proteomică, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Kituri verificare și calibrare, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200
Beschreibung: Furnizare Kituri verificare și calibrare, produsele sunt destinate folosirii pe Luminex 200, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Reactivi pentru proteomică, produse destinate folosirii pe un cititor ELISA
Beschreibung: Furnizare Reactivi pentru proteomică, produse destinate folosirii pe un cititor ELISA, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Pachet pentru secventiere NGS - boli cardiovasculare, pentru secvențiator Illumina MiSeqDX
Beschreibung: Furnizare Pachet pentru secventiere NGS - boli cardiovasculare, pentru secvențiator Illumina MiSeqDX, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Kituri pentru secventiere NGS pentru secvențiator Illumina MiSeqDX
Beschreibung: Furnizare Kituri pentru secventiere NGS pentru secvențiator Illumina MiSeqDX, conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 15