See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą oraz rozwiązaniem ewentualnych kolizji dla terenów: OM DĘBOWA GÓRA II Toruń ul. Stefana Batorego – oznaczenie planistyczne 118.09-MW1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą oraz rozwiązaniem ewentualnych kolizji dla terenów Osiedla Mieszkaniowego DĘBOWA GÓRA II, zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Stefana Batorego (oznaczenie planistyczne 118.09-MW1). 2. Zamówienie nie zostało podzielone na części. Zamawiający nie przewiduje podzielenia zamówienia na części ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia. Niemożliwe jest podzielenie zamówienia na części i zlecenie ich różnym podmiotom, ponieważ mogłoby to w sposób oczywisty negatywnie wpłynąć na prawidłowość wykonania dokumentacji, oraz powodować nadmierne trudności w koordynowaniu prac projektowych oraz dodatkowe koszty z tym związane. Dokumentacja projektowa stanowi spójną całość, na którą Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji i ponosi odpowiedzialność za jej prawidłowość. Jedno opracowanie wynika z drugiego, zatem muszą się wzajemnie uzupełniać. Kompleksowe wykonanie całości dokumentacji przez jednego Wykonawcę, ma również zagwarantować prawidłowość realizacji późniejszych robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową, będącą przedmiotem zamówienia. 3. Przedmiotem zamówienia obejmuje: 1) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z lokalami usługowymi wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą oraz rozwiązaniem ewentualnych kolizji na terenie Osiedla Mieszkaniowego DĘBOWA GÓRA II zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Stefana Batorego (jednostka planistyczna 118.09-MW2), w ramach której uwzględnione zostaną następujące parametry: a) minimalna ilość budynków - 4 b) minimalna liczba mieszkań to 120, a) budynki z mieszkaniami przeznaczonymi na najem powinny mieć powierzchnię do ok. 65 m2 i strukturę powierzchni mieszkalnych: 1 pokój z aneksem – 5%, 2 pokoje + aneks – 10%, 2 pokoje + kuchnia – 30%, 3 pokoje + aneks – 25%, 3 pokoje + kuchnia – 30%, b) Część mieszkań jedno- i dwu-pokojowych zaprojektować pod potrzeby osób na wózkach inwalidzkich (w jednej klatce schodowej) c) w każdym budynku należy zaprojektować komórki lokatorskie, pomieszczenie gospodarcze, jedną suszarnię oraz wózkownię, d) wszystkie budynki będą posiadać windy, e) w części piwnicznej zaprojektować hale garażowe z możliwością wykorzystania ich jako miejsca schronienia zgodnie z ustawą o ochronie ludności i ochronie cywilnej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1907) f) w przypadku konieczności, z uwagi na trudne warunki gruntowe część zabudowy należy zaprojektować jako niepodpiwniczoną, g) ogrzewanie budynków będzie pochodzić z sieci miejskiej, h) należy przewidzieć zasilanie odbiorów administracyjnych budynku z instalacji fotowoltaicznej jako instalację dodatkową, i) roczne zapotrzebowanie budynków na nieodnawialną energię pierwotną powinno wynosić poniżej 52 kWh/m2. j) mieszkania powinny spełniać normę akustyczna co najmniej klasy AQ-2. - w oparciu o zapisy uchwalonego Uchwałą nr 123/19 Rady Miasta Torunia z dnia 31 maja 2019 r. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, dla obszaru położonego w rejonie ul. Polnej, Batorego, Pod Dębową Górą, Wielki Rów i Kraińskiej w Toruniu, zwanego dalej mpzp oraz na podstawie załączonej koncepcji. 2) Wykonanie analizy kosztów inwestycji w przeliczeniu na 1m2 powierzchni użytkowej mieszkań (które nie powinny znacząca odbiegać od wskaźnika odtworzeniowego 1m2 powierzchni użytkowej ustalanego przez wojewodę dla miasta Torunia), w tym kosztów posadowienia budynków. Zamawiający zastrzega możliwość wprowadzania zmian do koncepcji programowo-przestrzennej po przedstawieniu badań geologicznych i analizie kosztów inwestycji, w tym kosztów posadowienia budynków. 3) Uzyskanie pozwolenia na budowę. 4) Nadzór autorski w toku robót budowlanych do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71327000 Dienstleistungen in der Tragwerksplanung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą oraz rozwiązaniem ewentualnych kolizji dla terenów Osiedla Mieszkaniowego DĘBOWA GÓRA II, zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Stefana Batorego (oznaczenie planistyczne 118.09-MW1). 2. Zamówienie nie zostało podzielone na części. Zamawiający nie przewiduje podzielenia zamówienia na części ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia. Niemożliwe jest podzielenie zamówienia na części i zlecenie ich różnym podmiotom, ponieważ mogłoby to w sposób oczywisty negatywnie wpłynąć na prawidłowość wykonania dokumentacji, oraz powodować nadmierne trudności w koordynowaniu prac projektowych oraz dodatkowe koszty z tym związane. Dokumentacja projektowa stanowi spójną całość, na którą Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji i ponosi odpowiedzialność za jej prawidłowość. Jedno opracowanie wynika z drugiego, zatem muszą się wzajemnie uzupełniać. Kompleksowe wykonanie całości dokumentacji przez jednego Wykonawcę, ma również zagwarantować prawidłowość realizacji późniejszych robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową, będącą przedmiotem zamówienia. 3. Przedmiotem zamówienia obejmuje: 1) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z lokalami usługowymi wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędną infrastrukturą oraz rozwiązaniem ewentualnych kolizji na terenie Osiedla Mieszkaniowego DĘBOWA GÓRA II zlokalizowanego w Toruniu przy ul. Stefana Batorego (jednostka planistyczna 118.09-MW2), w ramach której uwzględnione zostaną następujące parametry: a) minimalna ilość budynków - 4 b) minimalna liczba mieszkań to 120, a) budynki z mieszkaniami przeznaczonymi na najem powinny mieć powierzchnię do ok. 65 m2 i strukturę powierzchni mieszkalnych: 1 pokój z aneksem – 5%, 2 pokoje + aneks – 10%, 2 pokoje + kuchnia – 30%, 3 pokoje + aneks – 25%, 3 pokoje + kuchnia – 30%, b) Część mieszkań jedno- i dwu-pokojowych zaprojektować pod potrzeby osób na wózkach inwalidzkich (w jednej klatce schodowej) c) w każdym budynku należy zaprojektować komórki lokatorskie, pomieszczenie gospodarcze, jedną suszarnię oraz wózkownię, d) wszystkie budynki będą posiadać windy, e) w części piwnicznej zaprojektować hale garażowe z możliwością wykorzystania ich jako miejsca schronienia zgodnie z ustawą o ochronie ludności i ochronie cywilnej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1907) f) w przypadku konieczności, z uwagi na trudne warunki gruntowe część zabudowy należy zaprojektować jako niepodpiwniczoną, g) ogrzewanie budynków będzie pochodzić z sieci miejskiej, h) należy przewidzieć zasilanie odbiorów administracyjnych budynku z instalacji fotowoltaicznej jako instalację dodatkową, i) roczne zapotrzebowanie budynków na nieodnawialną energię pierwotną powinno wynosić poniżej 52 kWh/m2. j) mieszkania powinny spełniać norme akustyczna co najmniej klasy AQ-2. - w oparciu o zapisy uchwalonego Uchwałą nr 123/19 Rady Miasta Torunia z dnia 31 maja 2019 r. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, dla obszaru położonego w rejonie ul. Polnej, Batorego, Pod Dębową Górą, Wielki Rów i Kraińskiej w Toruniu, zwanego dalej mpzp oraz na podstawie załączonej koncepcji. 2) Wykonanie analizy kosztów inwestycji w przeliczeniu na 1m2 powierzchni użytkowej mieszkań (które nie powinny znacząca odbiegać od wskaźnika odtworzeniowego 1m2 powierzchni użytkowej ustalanego przez wojewodę dla miasta Torunia), w tym kosztów posadowienia budynków. Zamawiający zastrzega możliwość wprowadzania zmian do koncepcji programowo-przestrzennej po przedstawieniu badań geologicznych i analizie kosztów inwestycji, w tym kosztów posadowienia budynków. 3) Uzyskanie pozwolenia na budowę. 4) Nadzór autorski w toku robót budowlanych do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Interne Kennung: 5/LW/2025
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen