See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Gorlice w roku 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r., poz. 663) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, szkółkarstwa, gospodarki łąkowo-rolnej, gospodarki łowieckiej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych oraz obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Gorlice w roku 2027. Niniejsze wstępne ogłoszenie informacyjne służy skróceniu terminu składania ofert w odniesieniu do zamówień planowanych do udzielenia w trybie przetargu nieograniczonego
Interne Kennung: SA.270.8.2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Męcina Wielka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Męcina Wielka w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Męcina Wielka
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Łużna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Łużna w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Łużna
Los: LOT-0003
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Stróże
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej,utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Stróże w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Stróże
Los: LOT-0004
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Dragaszów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Dragaszów w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Dragaszów
Los: LOT-0005
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Bodaki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Bodaki w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Bodaki
Los: LOT-0006
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Małastów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Małastów w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Małastów
Los: LOT-0007
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Owczary
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Owczary w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Owczary
Los: LOT-0008
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Ropica Górna oraz z zakresu szkółkarstwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Ropica Górna w roku 2027. Dodatkowo w skład przedmiotu zamówienia wchodzą usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa, selekcji drzew, szkółkarstwa do wykonania na terenie szkółki leśnej Małastów w roku 2027 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Ropica Górna oraz z zakresu szkółkarstwa
Los: LOT-0009
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Konieczna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Konieczna w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Konieczna
Los: LOT-0010
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Krzywa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Krzywa w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Krzywa
Los: LOT-0011
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Wołowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Wołowiec w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Wołowiec
Los: LOT-0012
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Radocyna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Radocyna w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Radocyna
Los: LOT-0013
Titel: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Grab
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące m.in.: prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa, selekcji drzew, gospodarki łąkowo-rolnej, utrzymania dróg leśnych, szlaków zrywkowych, obiektów infrastruktury, turystycznych i edukacyjnych, do wykonania na terenie leśnictwa Grab w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług leśnych w leśnictwie Grab
Los: LOT-0015
Titel: Kompleksowe wykonanie usług z zakresu gospodarki łowieckiej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu gospodarki łowieckiej do wykonania na terenie OHZ Nadleśnictwa Gorlice (części leśnictw: Owczary, Małastów, Dragaszów, Bodaki i Krzywa), w roku 2027. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Interne Kennung: Kompleksowe wykonanie usług z zakresu gospodarki łowieckiej
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd