See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa wsparcia techniczno-merytorycznego dla Systemu Zarządzania Środowiskowego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa wsparcia techniczno-merytorycznego dla Systemu Zarządzania Środowiskowego, którego moduły zostały wymienione w Załączniku nr 1 do Umowy, w zakresie wsparcia techniczno-merytorycznego: 1) monitorowania zmian przepisów prawa; w przypadku zmiany przepisów, mających wpływ na prawidłowe pod względem funkcjonalnym i merytorycznym funkcjonowanie Systemu, Wykonawca zobowiązuje się do: a) wprowadzenia i udostępnienia przetestowanej pod względem merytoryczno-technicznym aktualnej wersji Systemu, w terminie 30 dni od daty ogłoszenia tych zmian, nie później jednak niż na 5 dni roboczych od wejścia ich w życie; b) udostępnienie uaktualnionej wersji Systemu i instrukcji jego wdrożenia 2) udostępniania aktualnych wersji Systemu zwiększających ich funkcjonalności oraz dostosowanych do aktualnie obowiązującego stanu prawnego regulacji ustawowych obowiązujących w Rzeczypospolitej Polskiej mających zastosowanie w Systemie, przy czym dostarczone wersje będą przetestowane przez Wykonawcę oraz każda kolejna wersja będzie kontynuacją poprzedniej i będzie zawierała poprawki w niej wprowadzone. W szczególności w ramach posiadanych licencji Wykonawca dostarczy funkcjonalności umożliwiające weryfikację i redystrybucję opłat wynikających z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko wraz z aktem implementującym oraz aktami wykonawczymi. 3) konfiguracji i serwisu platformy bazodanowej dla potrzeb Systemu w zakresie udzielonych Wykonawcy zdalnych dostępów, w terminie 7 dni roboczych od daty zgłoszenia przez Zamawiającego niewłaściwego funkcjonowania platformy bazodanowej; 4) jednorazowe przekazanie Zamawiającemu na jego wniosek uaktualnionej dokumentacji technicznej w formie elektronicznej, oraz migracji danych zawartych w Systemie do ogólnodostępnego (otwartego) formatu bazodanowego, przed zakończeniem realizacji Umowy w dacie określonej z co najmniej 2- tygodniowym wyprzedzeniem przez Zamawiającego. Przekazana dokumentacja techniczna powinna zawierać także instrukcje użytkownika i administratora i będzie zgodna z najnowszą wersją Systemu zainstalowaną u Zamawiającego przez Wykonawcę; 5) udzielenia pomocy i konsultacji w dziedzinie integracji Systemu z innymi systemami i oprogramowaniem funkcjonującymi u Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia potrzeby; 6) dostosowanie Systemu do zmian w przepisach prawa polskiego i europejskiego z uwzględnieniem rozporządzenia RODO; 7) telefonicznego wsparcia w zakresie instalacji Systemu, w tym konfiguracji oraz uruchomienia Systemu; 8) świadczenia usług konsultacyjnych i doradczych (Help-Desk), w dni robocze w reakcji na zgłoszenie dokonane przez Zamawiającego: telefonicznie, lub pocztą elektroniczną - niezwłocznie, tj. do 12 godzin od chwili zgłoszenia w zakresie: a) wsparcia użytkowników w wykorzystywaniu nowych funkcji aplikacji; b) wsparcia użytkowników w usuwaniu i naprawie błędów, powstałych podczas eksploatacji Systemu. 9) przeprowadzenia w ramach Umowy do czterech wizyt serwisowych, obejmujących spotkania z pracownikami Zamawiającego, w terminach uzgodnionych z Zamawiającym. Wizyty będą przeprowadzane w siedzibie Zamawiającego a ich realizacja będzie pisemnie potwierdzana przez przedstawiciela Zamawiającego. W szczególnych przypadkach, za zgodą Zamawiającego wizyty mogą się odbyć w formie wideokonferencji. Czas trwania jednej wizyty ustala się na 1 dzień roboczy . Zakres powinien dotyczyć w szczególności: a) szkolenia i konsultacji z użytkowania nowych wersji Systemu polegających np. na przedstawieniu zmian w stosunku do wersji poprzedniej Systemu; b) pomocy w obsłudze Systemu; c) weryfikacji poprawnego korzystania z Systemu przez użytkowników; d) weryfikacji zgodności konfiguracji Systemu i programów będących jego częścią z dokumentacją techniczną Wykonawcy; e) weryfikacji spójności baz danych; f) weryfikacji poprawności pracy poszczególnych modułów Systemu; g) zgłaszania przez użytkowników błędów w zapisach baz danych, które będą usuwane w terminach wskazanych w § 5 Umowy; h) sprawdzania konfiguracji komputerów użytkowników i serwerów obsługujących System pod względem wydajności na życzenie Zamawiającego; i) konsultacji dla informatyków UMWD w zakresie administrowania Systemem, w tym doradztwo konfiguracyjne.
Vorherige Bekanntmachung: 415578-2026
Interne Kennung: DOK-IZ-II.272.37.2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Usługa wsparcia techniczno-merytorycznego dla Systemu Zarządzania Środowiskowego