614404-2026 - Ergebnis
Schweden – Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen – Ramavtal för enstaka insatser enligt LSS - bostad med särskild service för barn och ungdomar, respektive vuxna samt daglig verksamhet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal för enstaka insatser enligt LSS - bostad med särskild service för barn och ungdomar, respektive vuxna samt daglig verksamhet
Beschreibung: Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud vad gäller ramavtal för enstaka insatser enligt lag (1993:387) om stöd och service för vissa funktionshindrade (LSS). Upphandlingen är uppdelad i tre (3) anbudsområden: A - Bostad med särskild service för barn och ungdomar upp till 21 år B - Bostad med särskild service för vuxna över 21 år C - Daglig verksamhet
Interne Kennung: SN/2025-1217
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Förfarande enligt 19 kap lag om offentlig upphandling (LOU)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen, 85311300 Kinder- und Jugendfürsorgeleistungen, 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Beschreibung: Upphandlingsdokument
Interne Kennung: 1818837-0
Los: LOT-0002
Titel: Anbudsområde A - bostad med särskild service för barn eller ungdomar i enlighet med 9 § 8 punkten LSS
Beschreibung: Bostad med särskild service för barn eller ungdomar i enlighet med 9 § 8 punkten LSS
Interne Kennung: 1826249-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311300 Kinder- und Jugendfürsorgeleistungen
Los: LOT-0003
Titel: Anbudsområde B - Bostad med särskild service för vuxna eller annan särskilt anpassad bostad för vuxna i enlighet med 9 § 9 punkten LSS
Beschreibung: Bostad med särskild service för vuxna eller annan särskilt anpassad bostad för vuxna i enlighet med 9 § 9 punkten LSS
Interne Kennung: 1826251-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen
Los: LOT-0004
Titel: Anbudsområde C - Daglig verksamhet i enlighet med 9 § 10 punkten LSS
Beschreibung: Daglig verksamhet i enlighet med 9 § 10 punkten LSS
Interne Kennung: 1818836-3
Haupteinstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen, 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung