2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa sprzętu komputerowego dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego
Beschreibung: I. Przedmiot zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa sprzętu komputerowego dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego, w podziale na części: 1.1. Część nr 1 – Zakup i dostawa komputerów stacjonarnych wraz z akcesoriami (klawiatura + mysz) – 160 szt. 1.2. Część nr 2 – Zakup i dostawa laptopów (komputerów przenośnych) wraz z akcesoriami (torba + mysz) – 66 szt. 2. Opis przedmiotu zamówienia: 2.1. w odniesieniu do części nr 1 stanowi załącznik nr 1.1 do SWZ, 2.2. w odniesieniu do części nr 2 stanowi załącznik nr 1.2 do SWZ. II. Pozostałe informacje: 1. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 3. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy. 4. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 6. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Interne Kennung: D/76/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu: 1.1. na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy), 1.2. na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ze zm.), zwanej dalej ustawą o szczególnych rozwiązaniach. Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w pkt 1.2. Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. 1.3. tj. nie są podmiotami, o których mowa w art.5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1); lub nie będą wykonywać przedmiotu zamówienia z udziałem podmiotów, o których mowa w art. 5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). 2. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie składania ofert następujące dokumenty: 4.1. Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ). 4.2. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do SWZ. 4.3. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego [KRS], Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej [CEiDG] lub innego właściwego rejestru – celem potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. 4.4. Pełnomocnictwo* dla osoby/osób podpisującej ofertę i oświadczenia (w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów załączonych do oferty lub ogólnodostępnych dokumentów rejestrowych). * Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. W sytuacji, w której Wykonawcą są podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia dostarczają – jeżeli dotyczy: 4.5. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do SWZ. Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 4.5 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 4.6. Pełnomocnictwo** dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy – w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja), wykonawcy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pkt. 4.3 stosuje się. ** Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 30237200 Computerzubehör, 30213100 Tragbare Computer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup i dostawa komputerów stacjonarnych wraz z akcesoriami (klawiatura + mysz) – 160 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa komputerów stacjonarnych wraz z akcesoriami (klawiatura + mysz) – 160 szt. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.1 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby dostarczony przez Wykonawcę przedmiot zamówienia został wniesiony do pomieszczenia wskazanego przez Zamawiającego, w miejscu realizacji zamówienia, w terminie określonym w pkt 4 SWZ. Jeżeli prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia wymaga zastosowania dodatkowych materiałów lub wykonania czynności związanych z montażem, podłączeniem, uruchomieniem lub sprawdzeniem prawidłowości działania dostarczonego sprzętu, Wykonawca zapewni te materiały i wykona wymagane czynności w ramach wynagrodzenia określonego w ofercie, bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia. 4. Dostawa, transport, wniesienie oraz – jeżeli dotyczy – montaż, podłączenie, uruchomienie i sprawdzenie prawidłowości działania przedmiotu zamówienia odbywają się na koszt i ryzyko Wykonawcy oraz są objęte wynagrodzeniem określonym w ofercie. 5. Jeżeli w ramach danej części zamówienia Zamawiający wymaga dostarczenia więcej niż jednej [1] sztuki danego rodzaju sprzętu, wszystkie dostarczone sztuki muszą być tego samego producenta, modelu oraz posiadać taką samą konfigurację sprzętową i parametry techniczne, chyba że z postanowień OPZ wynika inaczej. 6. Wykonawca zobowiązany jest zaoferować i zrealizować pełny zakres przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz jej załącznikach. Dostarczony przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie mające do niego zastosowanie wymagania wynikające z przepisów prawa Unii Europejskiej i prawa krajowego, w szczególności dotyczące bezpieczeństwa, wprowadzania do obrotu i udostępniania produktów na rynku oraz oceny zgodności. 7. Sprzęt, dla którego obowiązujące przepisy wymagają oznakowania CE, musi posiadać prawidłowo naniesione oznakowanie CE oraz spełniać wymagania stanowiące podstawę jego oznakowania. Zamawiający może, w okresie realizacji umowy, w tym w szczególności na etapie odbioru dostarczonego sprzętu, zażądać od Wykonawcy przedłożenia deklaracji zgodności UE dotyczącej dostarczonego sprzętu, potwierdzającej spełnienie mających do niego zastosowanie wymagań. 8. Przedmiot zamówienia musi spełniać mające do niego zastosowanie wymagania określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniającym rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylającym dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG (Dz. Urz. UE L 135 z 23.05.2023, str. 1, z późn. zm.). 9. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia nowy, nieużywany, nierefabrykowany, nieregenerowany, niepochodzący z ekspozycji, wolny od wad fizycznych i prawnych, kompletny oraz zgodny z wymaganiami określonymi w OPZ. 10. Dostarczony sprzęt musi pochodzić z legalnego kanału dystrybucji oraz być wprowadzony do obrotu lub udostępniony na rynku zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami prawa. Sprzęt musi być dostarczony ze wszystkimi elementami, podzespołami, akcesoriami i materiałami niezbędnymi do jego prawidłowego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem oraz wymaganiami OPZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 30237200 Computerzubehör
Los: LOT-0002
Titel: Zakup i dostawa laptopów (komputerów przenośnych) wraz z akcesoriami (torba + mysz) – 66 szt.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa laptopów (komputerów przenośnych) wraz z akcesoriami (torba + mysz) – 66 szt. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1.2 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby dostarczony przez Wykonawcę przedmiot zamówienia został wniesiony do pomieszczenia wskazanego przez Zamawiającego, w miejscu realizacji zamówienia, w terminie określonym w pkt 4 SWZ. Jeżeli prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia wymaga zastosowania dodatkowych materiałów lub wykonania czynności związanych z montażem, podłączeniem, uruchomieniem lub sprawdzeniem prawidłowości działania dostarczonego sprzętu, Wykonawca zapewni te materiały i wykona wymagane czynności w ramach wynagrodzenia określonego w ofercie, bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia. 4. Dostawa, transport, wniesienie oraz – jeżeli dotyczy – montaż, podłączenie, uruchomienie i sprawdzenie prawidłowości działania przedmiotu zamówienia odbywają się na koszt i ryzyko Wykonawcy oraz są objęte wynagrodzeniem określonym w ofercie. 5. Jeżeli w ramach danej części zamówienia Zamawiający wymaga dostarczenia więcej niż jednej [1] sztuki danego rodzaju sprzętu, wszystkie dostarczone sztuki muszą być tego samego producenta, modelu oraz posiadać taką samą konfigurację sprzętową i parametry techniczne, chyba że z postanowień OPZ wynika inaczej. 6. Wykonawca zobowiązany jest zaoferować i zrealizować pełny zakres przedmiotu zamówienia, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz jej załącznikach. Dostarczony przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie mające do niego zastosowanie wymagania wynikające z przepisów prawa Unii Europejskiej i prawa krajowego, w szczególności dotyczące bezpieczeństwa, wprowadzania do obrotu i udostępniania produktów na rynku oraz oceny zgodności. 7. Sprzęt, dla którego obowiązujące przepisy wymagają oznakowania CE, musi posiadać prawidłowo naniesione oznakowanie CE oraz spełniać wymagania stanowiące podstawę jego oznakowania. Zamawiający może, w okresie realizacji umowy, w tym w szczególności na etapie odbioru dostarczonego sprzętu, zażądać od Wykonawcy przedłożenia deklaracji zgodności UE dotyczącej dostarczonego sprzętu, potwierdzającej spełnienie mających do niego zastosowanie wymagań. 8. Przedmiot zamówienia musi spełniać mające do niego zastosowanie wymagania określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniającym rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylającym dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG (Dz. Urz. UE L 135 z 23.05.2023, str. 1, z późn. zm.). 9. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia nowy, nieużywany, nierefabrykowany, nieregenerowany, niepochodzący z ekspozycji, wolny od wad fizycznych i prawnych, kompletny oraz zgodny z wymaganiami określonymi w OPZ. 10. Dostarczony sprzęt musi pochodzić z legalnego kanału dystrybucji oraz być wprowadzony do obrotu lub udostępniony na rynku zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami prawa. Sprzęt musi być dostarczony ze wszystkimi elementami, podzespołami, akcesoriami i materiałami niezbędnymi do jego prawidłowego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem oraz wymaganiami OPZ.
Interne Kennung: Część nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 48620000 Betriebssysteme, 30237200 Computerzubehör