See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu z zakresu gospodarki leśnej zgodnie określaniem art. 6 ust. 1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.:Dz.U. 2025r. poz. 567 - "Ustawa o lasach")obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki i drewna oraz gospodarki łąkowo-rolnej i łowieckiej-koszenie łąk, gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku.
Interne Kennung: SA.270.8.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1/2026 -pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Pożarów,Bieniów,Guzów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Pożarów, Bieniów, Guzów, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 doSWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2/2026 -pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Wysoka, Klępina,Brzeźnica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Wysoka, Klępina, Brzeźnica, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3/2026 -pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Krzystkowice, Biedrzychowice,Żarków
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Krzystkowice, Biedrzychowice,Żarków , do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4/2026 -pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Kosynka,Mokrzyce,Tuchola
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Kosynka, Mokrzyce,Tuchola, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5/2026 -pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Lipno,Nowogród, Kotowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Lipno,Nowogród, Kotowice, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6/2026 -pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Bogaczów, Krzywaniec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Bogaczów, Krzywaniec do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7/2026 -wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw:Pożarów,Bieniów,Guzów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,do wykonania na terenie leśnictw Pożarów,Bieniów,Guzów do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8/2026 -wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw:Wysoka, Klępina, Brzeźnica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,do wykonania na terenie leśnictw Wysoka, Klępina, Brzeźnica do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 9/2026 -wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw:Krzystkowice,Biedrzychowice,Żarków
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,do wykonania na terenie leśnictw Krzystkowice,Biedrzychowice, Żarków do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 10/2026 -wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw:Kosynka,Mokrzyce,Tuchola
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,do wykonania na terenie leśnictw Kosynka,Mokrzyce,Tuchola do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 11/2026 -wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw:Lipno,Nowogród,Kotowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,do wykonania na terenie leśnictw Lipno, Nowogród, Kotowice do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 12/2026 -wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw:Bogaczów,Krzywaniec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,do wykonania na terenie leśnictw Bogaczów,Krzywaniec do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 13/2026 -gospodarka szkółkarska na szkółce leśnej w Tucholi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej na terenie szkółki leśnej Tuchola, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 14/2026 - wykonywanie usług z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej-koszenie łąk: obwód 195
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej-koszenie łąk: obwód 195, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 15/2026 - wykonywanie usług z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej-koszenie łąk: obwód 167
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej-koszenie łąk: obwód 167, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet 16/2026 - wykonywanie usług z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej-koszenie łąk: obwód 183
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej-koszenie łąk: obwód 183, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet 17/2026 - prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r.poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasów, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w 2026 roku. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung