614496-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare echipamente medicale în cadrul Programului de sănătate - PS/643/PS_P3/OP4/RSO4.5/PS_P3_RSO4.5_A7 - Investiții de tip dotare în infrastructura publică a unităților sanitare care tratează pacient critic cu patologie vasculară cerebrală acută
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente medicale în cadrul Programului de sănătate - PS/643/PS_P3/OP4/RSO4.5/PS_P3_RSO4.5_A7 - Investiții de tip dotare în infrastructura publică a unităților sanitare care tratează pacient critic cu patologie vasculară cerebrală acută
Beschreibung: Autoritatea contractanta organizatoare Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Bistrita intenționează să achiziționeze echipamente medicale în cadrul PROGRAMULUI DE SĂNĂTATE - PS/643/PS_P3/OP4/RSO4.5/PS_P3_RSO4.5_A7 - Investiții de tip dotare în infrastructura publică a unităților sanitare care tratează pacient critic cu patologie vasculară cerebrală acută prin procedura de licitație deschisă defalcată în 14 loturi prin atribuirea de contracte de achiziție publică de furnizare produse pentru fiecare lot în parte: Lotul 1 - Sistem de compresie vasculara Lotul 2 - Sistem de monitorizare hemodinamica avansata Lotul 3 - Ecograf performant ATI AVC si Doppler lotul 4 - LOT ingrijire pacient Lotul 5 - Lot transport pacienti Lotul 6 - Aparat pentru evaluarea functiilor respiratorii post AVC Lotul 7 - Sistem de compresie toracica Lotul 8 - Sistem de incalzire solutii perfuzabile Lotul 9 - Mobilier medical bloc operator Lotul 10 - Sistem de asistare a functiei cardiace si pulmonare Lotul 11 - Analizor gaze sanguine Lotul 12 - Sistem de incalzire sange si solutii perfuzabile Lotul 13 - Sistem hemodiafiltrare pentru tratamente acute de dializa Lotul 14 - Analizor coagulare Furnizorul trebuie să furnizeze produsele și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produselor livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentelor în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile.
Interne Kennung: 612/20.06.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sistem de compresie vasculara
Beschreibung: Furnizorul trebuie să furnizeze produsul și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produsului livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentului în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 80320000 Ausbildung im medizinischen Bereich
Los: LOT-0002
Titel: Sistem de monitorizare hemodinamica avansata
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Ecograf performant ATI AVC si Doppler
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ingrijire pacient compus din: aparat incalzire-racire pacient, Macerator ploscar, Aparat de dezinfectie prin nebulizare, Sistem de detectare a bacteriilor cu camera
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ECHIPAMENTE TRANSPORT PACIENTI ATI compus din: Targa pentru pacienti cu platforma radiotransparenta si Fotoliu transport pacient critic
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Aparat pentru evaluarea functiilor respiratorii post AVC
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Sistem de compresie toracica
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Sistem de incalzire solutii perfuzabile
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Mobilier medical bloc operator
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Sistem de asistare a functiei cardiace si pulmonare
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Analizor gaze sanguine
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Sistem de incalzire sange si solutii perfuzabile
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Sistem hemodiafiltrare pentru tratamente acute de dializa
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Analizor coagulare
Interne Kennung: 14