2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Modernizacja i utrzymanie platformy teleinformatycznej Straży Granicznej – zakup licencji na oprogramowanie biurowe”
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę Licencji na oprogramowanie biurowe (co najwyżej 5 000 sztuk) zgodnie z warunkami opisanym w Specyfikacji Warunków Zamówienia, przy czym Zamawiający samodzielnie zainstaluje i skonfiguruje zakupione oprogramowanie oraz dokona dystrybucji z wykorzystaniem posiadanych narzędzi. 2. Zamawiający wymaga dostawy bezterminowych Licencji na oprogramowanie biurowe na zasadach szczegółowo określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ). 3. Oferowane Produkty mają być produktami standardowymi – powszechnie dostępnymi na rynku (typu Commercial off-the-shelf - COTS). 4. Oferta nie może obejmować produktów, usług ani procesów ICT wskazanych w negatywnej rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4, ani określonych w decyzji o uznaniu dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, pod rygorem odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 lub 19 ustawy Pzp. 5. Zamawiający zobowiązuje się do zakupu Produktów objętych zamówieniem za kwotę wynoszącą nie mniej niż 200 000, 00 zł brutto w całym okresie obowiązywania umowy (tj. do 15.12.2027 r.), a czas realizacji poszczególnych dostaw zamawianych produktów stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. 6. Wykonawca wyłoniony w trakcie procedury udzielenia zamówienia publicznego zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego. 7. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywać się będzie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj. poprzez platformę zakupową pod adresem: https://kgsg.ezamawiajacy.pl
Interne Kennung: Sprawa nr 64/BF/BŁiI/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Główne aspekty procedury: 1. O zamówienie może się ubiegać Wykonawca, który nie podlega wykluczeniu: z art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4, 5 i 7 ustawy Pzp, z art. 7 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 z późn. zm.) i z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2022 r. Nr 111, str. 1 z późn. zm.), przy czym podstawy wykluczenia określono szczegółowo w Sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia; 2. W celu wstępnego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jest on zobowiązany do złożenia wraz z ofertą: 1) oświadczenia na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, określonym w rozporządzeniu Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5.1.2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), 2) oświadczenia /oświadczeń dotyczącego/ych przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę, zawierających informacje wskazane w Zał. 4 do SWZ. 3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia nw. dokumentów: a) informacji z KRK w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp – sporządzonej nie wcześniej niż 6 m-cy przed jej złożeniem; b) informacji z KRK w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 m-cy przed jej złożeniem; c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 5 i 7 ustawy Pzp; d) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; e) odpisu lub informacji z KRS lub z CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 m-ce przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (z zastrzeżeniem art. 127 ust.1 ustawy Pzp); 4. Wykonawca może, zamiast podmiotowych środków dowodowych określonych w pkt 3a), 3b) i 3e) złożyć albo powołać się na certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu. 5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP składa dokumenty zgodnie z §4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 z późn. zm.) . 6. Zamawiający informuje również, że stosownie do art. 16b ustawy Pzp, w niniejszym postępowaniu: a) o udzielenie zamówienia nie mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą oraz mają siedzibę albo miejsce zamieszkania w innych państwach niż państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz innych niż państwa będące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub stronami innych umów międzynarodowych gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych, których stroną jest Unia Europejska, zwanych dalej "państwami trzecimi" niebędącymi stronami umów międzynarodowych, b) o udzielenie zamówienia nie mogą się ubiegać Wykonawcy wspólnie z Wykonawcami pochodzącymi z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych; c) Wykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych; d) Podwykonawcy nie mogą powierzyć wykonania części zamówienia dalszym podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych. W przypadku wątpliwości, czy Wykonawcy/podwykonawcy pochodzą z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, może, na podstawie art. 3 ust. 3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2022/1031 z dnia 23 czerwca 2022 r. w sprawie dostępu Wykonawców, towarów i usług z państw trzecich do unijnych rynków zamówień publicznych i koncesji oraz procedur wspierających negocjacje dotyczące dostępu unijnych Wykonawców, towarów i usług do rynków zamówień publicznych i koncesji państw trzecich (Dz.U.UE.L.2022.173.1), wezwać Wykonawcę do udowodnienia pochodzenia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001