2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Byggentreprenader MittStockholm
Beschreibung: Ramavtalet omfattar byggentreprenader i Polisens inhyrda fastighetsbestånd inom Ramavtalets upphandlingsområde. Avropade byggentreprenader kommer i huvudsak att avse större hyresgästanpassningar och ombyggnationer i befintlig byggnation. Det kan även komma att avropas nyproduktioner.
Interne Kennung: A336.056/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45216000 Bauarbeiten an Gebäuden für öffentliche Einrichtungen oder für Not- und Rettungsdienste und an Militärgebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Ramavtal Byggentreprenader MittStockholm
614693-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Ramavtal Byggentreprenader MittStockholm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: A336.056/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001