2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości szacunkowej 280 m3 do zbiornika naziemnego zlokalizowanego na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o.”
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości szacunkowej 280 m3 (280 000 litrów) do zbiornika naziemnego zlokalizowanego na terenie Oczyszczalni Ścieków w Bytkowie należącej do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. Ilości oleju napędowego wskazane powyżej mają charakter szacunkowy. Zamawiający zastrzega możliwość obniżenia ilości paliwa do 70% oraz zwiększenia o 10% w trakcie realizacji zamówienia. 4.2. Olej napędowy powinien spełniać wymagania jakościowe wg normy PN-EN 590:2022-08 oraz musi odpowiadać wymaganiom zawartym w regulacjach prawnych obowiązującym w dniu dostawy, w tym w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. W przypadku powstania rozbieżności pomiędzy polską norma i rozporządzeniem jakościowym pierwszeństwo zawsze będzie miało rozporządzenie jako powszechnie obowiązujący akt normatywny. 4.3. Olej napędowy będzie dostarczany przez Wykonawcę do zbiornika magazynującego cysternami, które muszą posiadać aktualne dopuszczenie do przewozu paliw ciekłych zgodnie z obowiązującymi przepisami w dniu dostawy, w tym w szczególności z Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie. Pojazd dostarczający olej napędowy musi być wyposażony w pompę lub dystrybutor, spełniające w szczególności wymagania ustawy Prawo o miarach i aktów wykonawczych do tej ustawy w zakresie cystern. Pojazd powinien posiadać legalizowane urządzenie pomiarowe, mierzące ilość zrzucanego paliwa do zbiornika magazynowego w temperaturze dostawy oraz w temperaturze referencyjnej 15°C. 4.4. Wykonawca ponosi ryzyko oraz wszelkie koszty transportu oleju napędowego do miejsca realizacji zamówienia, jak również koszty ubezpieczenia przedmiotu dostawy.
Interne Kennung: ZP.271.01.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001