61484-2024 - Ergebnis
Dänemark – Labormöbel – Kontrakt om levering og installation af laboratorieinventar
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontrakt om levering og installation af laboratorieinventar
Beschreibung: Erhvervsakademi Aarhus (herefter "Erhvervsakademiet") udbyder en kontrakt om levering og installation af laboratorieinventar som led i opførelsen af en laborantskole beliggende Sønderhøj 11, 8260 Viby på matr. nr. 5v Viby by, Viby ved Aarhus. Kontrakten omfatter levering og installation af specialinventar og laboratorieudstyr, tilpasning af standardinventar, vvs-installationer, sumboksstyring inkl. reguleringsspjæld i laboratorier, punktsug, kanaler og udtag, el- og it-installationer i inventar og mediekanaler.
Vorherige Bekanntmachung: 666599-2023
Interne Kennung: 1055480
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39180000 Labormöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser), 51430000 Installation von labortechnischen Anlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Keramisk bordplade i stinkskabe