2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa i przebudowa Szpitala Rehabilitacyjnego w Pokoju
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa Szpitala Rehabilitacyjnego w Pokoju” w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym. Dokument ten stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji. 2. Szczegółowy zakres robót jest określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym sporządzonym dla przedmiotowego zadania przez biuro projektowe Marcin Marzec INSTAL-TECH z siedzibą przy ul. Nowohuckiej 92A/15, 30-728 Kraków. 3. Dokumentację projektową wraz z orzeczeniami i uzgodnieniami oprócz niezbędnej wersji papierowej należy sporządzić w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej pdf (zapisane na CD lub innym, bardziej pojemnym nośniku pamięci, w sposób możliwy do kopiowania, dzielenia i edycji). Forma elektroniczna tego elementu przedmiotu zamówienia musi być tak przygotowana by Zamawiający miał możliwość zamieszczenia opracowań na stronie internetowej. 4. Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 418 z późn. zm.), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458), rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r., poz. 1679), rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454), ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą oraz wszelkimi niezbędnymi przepisami z zakresu prawa budowlanego, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, obowiązującymi standardami, obowiązującymi Polskimi Normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej. 5. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z: a) dokumentacją projektową, b) należytą starannością, z zasadami sztuki budowlanej, współczesnej wiedzy technicznej, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i normami polskimi, w szczególności zawartymi w Prawie budowlanym, a w dalszej kolejności normami wspólnymi Unii Europejskiej, zgodnie ze złożoną ofertą, warunkami zamówienia publicznego oraz zgodnie z ustaleniami poczynionymi z Zamawiającym, z zastrzeżeniem, iż ustalenia te nie mogą wykraczać poza przedmiot umowy oraz nie mogą być sprzeczne z zasadami wiedzy technicznej lub sztuką budowlaną. 6. Zadanie inwestycyjne obejmuje m. in.: 1) Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z załącznikami; 2) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy; 3) Obsługę geodezyjną oraz nadzór na budowie; 4) Roboty ogólnobudowlane; 5) Roboty instalacyjne; 6) Próby i odbiory z udziałem użytkownika, inwestora i wymaganych instytucji; 7) Ubezpieczenie budowy na czas trwania realizacji zadania (OC i majątkowe); 8) Opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) (jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu); 9) Sporządzenie kosztorysu ofertowego (przed podpisaniem umowy - Wykonawca nie ma obowiązku załączenia kosztorysów ofertowych do oferty) i kosztorysu wykonawczego w oparciu zestawienie elementów inwestycji przedłożone przez Zamawiającego i rozliczanie płatności częściowych oraz końcowych w oparciu o to zestawienie; 10) Zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy; 11) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej wraz z wymaganymi dokumentami (certyfikaty, atesty) w dwóch egzemplarzach w wersji papierowej oraz jednej w wersji elektronicznej (płyta CD/pendrive); 12) Inne prace wynikające z uzgodnień branżowych i warunków realizacji umowy 7. Szczegółowy opis elementów przedmiotu zamówienia stanowi załącznik: 1) Program Funkcjonalno-Użytkowy
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje wznowień ani opcji