2. Verfahren
Verfahren
Titel: Osaamisen kehittämisen hankinta 1. avaus
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Vantaan ja Keravan hyvinvointialueen (jäljempänä hyvinvointialue tai tilaaja) osaamisen kehittämisen hankinta. Kyseessä on hankintalain (Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016) liitteen E mukainen kansallisen kynnysarvon ylittävä palveluhankinta. Hankinta toteutetaan dynaamisena hankintajärjestelynä, joka tarkoittaa hankintayksikön itsensä suunnittelemaa, hankintalain periaatteiden mukaista menettelyä hankinnan kohteena olevien palveluiden hankkimiseen. Dynaaminen hankintajärjestely voidaan avata yhden, useamman tai kaikkien osa-alueiden osalta. Tässä 1. avauksessa avataan kilpailulle ainoastaan hankinnan osa-alue 13. Itsenäisesti opiskeltavat valmiit verkko-oppimissisällöt (kirjastot) toimittajan valikoimasta. Kaikki soveltuvuusvaatimukset täyttäneet tarjoajat valitaan toimittajiksi. Sopimuskausi on toistaiseksi voimassa oleva. Tilaaja ei sitoudu tiettyihin vähimmäisostomääriin sopimuskaudella, vaan palveluja hankitaan tarpeen mukaan.
Interne Kennung: VAKEDno-2026-1430
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kyseessä on hankintalain (Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016) liitteen E mukainen kansallisen kynnysarvon ylittävä palveluhankinta. Hankinta toteutetaan dynaamisena hankintajärjestelynä, joka tarkoittaa Tilaajan itsensä suunnittelemaa, hankintalain periaatteiden mukaista menettelyä hankinnan kohteena olevien palveluiden hankkimiseen. Hankinnassa käytetään avointa menettelyä, joten kaikki halukkaat voivat tehdä tarjouksen. Hankintayksikkö tekee hankintasopimukset dynaamiseen hankintajärjestelyyn valittujen toimittajien kanssa. Hankintamenettely on kuvattu tarkemmin liitteessä 3. Hankintamenettelyn kuvaus.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80511000 Ausbildung des Personals
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80420000 E-Learning, 80532000 Managementausbildung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 80562000 Ausbildung in erster Hilfe
5. Los
Los: LOT-0000