614981-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dieselkraftstoff – Achizitie motorina EURO 5, minim 200.000 litri si maxim 500.000 litri, in baza unui acord cadru cu mai multe contracte subsecvente, ce se va desfasura pe parcursul a 12 luni
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie motorina EURO 5, minim 200.000 litri si maxim 500.000 litri, in baza unui acord cadru cu mai multe contracte subsecvente, ce se va desfasura pe parcursul a 12 luni
Beschreibung: Acord cadru timp de 12 luni pentru achizitia a minim 200.000 litri si maxim 500.000 litri. Cel mai mic contract subsecvent posibil a fi incheiat pentru 60.000 litri iar cel mai mare contract subsecvent pentru maxim 120.000 litri Contractele subsecvente se vor incheia trimestrial sau lunar in functie de necesar Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 12 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 27969145/2026/08
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord cadru timp de 12 luni pentru achizitia a minim 200.000 litri si maxim 500.000 litri. Cel mai mic contract subsecvent posibil a fi incheiat pentru 60.000 litri, in valoare de 540.000 lei, iar cel mai mare contract subsecvent pentru maxim 120.000 litri, cu valoare maxim estimata de 1.080.000lei. Contractele subsecvente se vor incheia trimestrial sau lunar in functie de necesar. Pe toată perioada derulării contractului se acceptă actualizarea preţului carburantului. Preţul se poate ajusta în conformitate cu prevederile legale. La ajustarea preţului contractului se va ţine seama de fluctuaţiile de preţ ale petrolului pe piaţa mondială, fluctuații de taxe si accize. Se vor utiliza datele furnizate de Bursa Română de Mărfuri, Institutul Naţional de Statistică şi Codul Fiscal. Cantitatea maxima a a celui mai mare contract subsecvent este de 120.000 litri iar cea minima este de 60.000 litri motorină EURO 5. Valoarea primului contract subsecvent se stabileşte funcţie de preţul ofertat pentru cantitatea maximă a acordului cadru (preţul licitat/litru x cantitate contract subsecvent). Pentru următoarele contracte subsecvente, ofertantul are obligaţia de a prezenta, până cel târziu cu 2 zile înainte de semnarea contractului, preţul de furnizare practicat la data respectivă, conform fluctuaţiilor de preţ ale petrolului pe piaţa mondială, măriri de taxe si accize . Ofertantul câștigător al acordului cadru are obligația păstrării prețului declarat pentru cel puţin 30 zile de la data prezentării ofertei şi minim o livrare de carburant.
Interne Kennung: 1