See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kliniska w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa oraz gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kliniska w roku 2026. Przedmiot zamówienia zostanie podzielony na 7 części ("Pakiety").
Interne Kennung: SA.270.3.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 ustawy PZP. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami będzie stanowić dokumenty zamówienia. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt. 1-5 i 7-10 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi w dokumentach zamówienia (SWZ) warunki udziału w postępowaniu, wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP. W stosunku do każdej części (Pakietu) Zamawiający będzie przewidywał możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP. Szczegółowy zakres określać będą dokumenty zamówienia. Wstępne ogłoszenie informacyjne zawiera wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE. Zamawiający zamierza wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy niż 15 od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01 - Leśnictwa: Jankowo, Rurzyca
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Jankowo oraz Leśnictwa Rurzyca, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 01 - Leśnictwa: Jankowo, Rurzyca
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający będzie uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część oferty ("Opcja"). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez wykonawcę w którejkolwiek pozycji kosztorysu ofertowego. Poziom % prawa opcji zostanie określony w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02 - Leśnictwa: Zabrodzie, Bącznik
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Zabrodzie oraz Leśnictwa Bącznik, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 02 - Leśnictwa: Zabrodzie, Bącznik
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03 - Leśnictwa: Pucko, Załom
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Pucko oraz Leśnictwa Załom, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 03 - Leśnictwa: Pucko, Załom
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04 - Leśnictwa: Strumiany, Poczernin
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Strumiany oraz Leśnictwa Poczernin, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 04 - Leśnictwa: Strumiany, Poczernin
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05 - Leśnictwa: Sowno, Cisewo, Niedźwiedź (część) i Szkółka Leśna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa oraz gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Leśnictw Sowno i Cisewo, na terenie części Leśnictwa Niedźwiedź oraz na terenie Szkółki Leśnej, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 05 - Leśnictwa: Sowno, Cisewo, Niedźwiedź (część) i Szkółka Leśna
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 06 - Leśnictwa: Wielgowo, Morawsko (część)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie Leśnictwa Wielgowo oraz na terenie części Leśnictwa Morawsko, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 06 - Leśnictwa: Wielgowo, Morawsko (część)
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 07 - Leśnictwa: Niedźwiedź (część), Morawsko (część)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r., poz. 567 - "Ustawa o lasach"), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, do wykonania na terenie części Leśnictwa Niedźwiedź oraz na terenie części Leśnictwa Morawsko, w roku 2026.
Interne Kennung: Pakiet 07 - Leśnictwa: Niedźwiedź (część), Morawsko (część)