615095-2026 - Wettbewerb
Polen – Abholung von Siedlungsabfällen – Świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rydułtowach w roku 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rydułtowach w roku 2027
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rydułtowach, zwanego dalej PSZOK-iem, takich jak: • papier, • tworzywa sztuczne, • odpady opakowaniowe wielomateriałowe, • metale, • szkło, • bioodpady stanowiące części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów, • inne bioodpady stanowiące odpady komunalne, • odpady niebezpieczne, • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (w tym również niekompletny), • meble i inne odpady wielkogabarytowe, • zużyte opony, • odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, • odpady tekstyliów i odzieży, • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, • przeterminowane leki i chemikalia, • zużyte baterie i akumulatory. 2) Do odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne, które Zamawiający zamierza objąć niniejszym zamówieniem należą odpady o następujących kodach: 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, 17 01 07 - zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, 17 03 80 – odpadowa papa, 17 06 04 – materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03. 3) Utrzymanie i obsługę PSZOK-u oraz wyposażenie w pojemniki zapewnia Zamawiający. 4) Do zbierania odpadów w PSZOK-u przewiduje się wykorzystanie: a) kontenerów KP-7, KP-18, KP-19, KP-34, b) pojemników 1100 l na odpady: papieru, tworzyw sztucznych, metali, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, szkła, tekstyliów i odzieży, innych bioodpadów stanowiących odpady komunalne, c) pojemników 110/120 l na odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, d) pojemników na odpady niebezpieczne. 4) Prognozowana ilość odpadów przeznaczona do odbioru, transportu i zagospodarowania w okresie realizacji zamówienia wynosi 1780 Mg, w tym: a) Grupa 1 Papier, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, metale, szkło, bioodpady: 705 Mg, b) Grupa 2 Meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady tekstyliów i odzieży: 340 Mg, c) Grupa 3 Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, gruz ceglany, nie zawierające odpadów niebezpiecznych: 240 Mg, d) Grupa 4 Odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, nie zawierające odpadów niebezpiecznych: 14 Mg, e) Grupa 5 Pozostałe odpady budowlane i rozbiórkowe nie zawierające odpadów niebezpiecznych: 400 Mg, f) Grupa 6 Materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03: 4 Mg, g) Grupa 7 Odpadowa papa: 40 Mg, h) Grupa 8 Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, urządzenia zawierające freony: 34 Mg, i) Grupa 9 Przeterminowane leki + odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, zużyte baterie i akumulatory oraz chemikalia, odpady niebezpieczne inne niż wymienione w pozostałych grupach: 3 Mg.
Interne KennungZP261.14.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZP.261.14.2026
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Menge1 780 Tonnen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W przypadku zwiększenia strumienia odpadów w stosunku do ilości określonych w formularzu oferty. Zamawiający może zwiększyć zakres zamówienia korzystając z prawa opcji, o którym mowa w przepisie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Maksymalny zakres opcji obejmuje 30% wartości wynagrodzenia. Zamawiający jest związany wyłącznie kwotą, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, co oznacza, iż w ramach opcji może dowolnie kształtować ilość odpadów w ramach poszczególnych grup cenowych. 3. Wynagrodzenie z tytułu zamówienia objętego opcją Zamawiający ustala w oparciu o ceny jednostkowe określone powyżej, zgodnie z ofertą Wykonawcy i podaje w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówienia jedynie w zakresie gwarantowanym. Uprawnieniem Zamawiającego jest żądanie realizacji zamówienia w zakresie objętym prawem opcji. 5. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia w całości, to jest również w zakresie poszerzonym (objętym prawem opcji). 6. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego w szczególności w przypadku zwiększenia strumienia odpadów. 7. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie trwania umowy (w okresie realizacji zamówienia). 8. Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 9. Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji.
615095-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP261.14.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 90533000 Waste-tip management services, 90512000 Refuse transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: ZP.261.14.2026
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90533000 Waste-tip management services, 90512000 Refuse transport services
Quantity: 1 780 tonnes
Options: