2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór wykonawcy robót budowlanych dla ZADANIA NR 2 obejmującego II Etap przebudowy drogi startowej na odcinku o długości ok. 1800 m wraz z infrastrukturą techniczną na lotnisku Rzeszów-Jasionka.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wybór wykonawcy robót budowlanych dla ZADANIA NR 2 obejmującego II Etap przebudowy drogi startowej na odcinku o długości ok. 1800 m wraz z infrastrukturą techniczną na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Zamawiający informuje, że posiada zawartą umowę o dofinansowanie ze środków UE na realizacje projektu nr 101079713 pn.: „II etap przebudowy drogi startowej na odcinku o długości ok. 1800 m wraz z infrastrukturą techniczną na lotnisku Rzeszów-Jasionka” zwanym dalej ZADANIEM NR 2, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa wykonywanych operacji lotniczych poprzez przebudowę oświetlenia nawigacyjnego na istniejących drogach kołowania oraz poprawę wytrzymałości i nośności istniejącej drogi startowej poprzez jej przebudowę na odcinku o długości 1800m. Co jest zgodne z wymogiem podwójnego zastosowania opisanym w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2021/1328 z dnia 10.08.2021r. Zakres Przedmiotu zamówienia obejmuje: a) przebudowa oświetlenia nawigacyjnego istniejących dróg kołowania obejmująca: - dogęszczenie opraw osiowych, - wymiana osiowego oświetlenia halogenowego na lamy typu LED, - dostosowanie istniejącej DK-B do ruchu dwukierunkowego; b) przebudowa II etapu drogi startowej na odcinku 1800 m (w km 0+700 do km 2+500) obejmująca: - rozbiórkę istniejącej nawierzchni bitumicznej w części operacyjnej drogi startowej DS oraz jej poboczy, - przebudowę kanalizacji kablowej wtórnej oraz oświetlenia nawigacyjnego, - wykonanie nowej nawierzchni drogi startowej, - wykonanie niwelacji i utwardzenia pasa drogi startowej, - rampowanie ukrytych powierzchni pionowych, - przebudowę niezbędnej infrastruktury towarzyszącej, - budowa drogi pożarowej. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: DZZ.261.31.26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zmawiający informuje, iż przedmiotowe postępowanie prowadzone jest z zastosowaniem art. 139 ustawy p.z.p tzn. że Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu tzw. procedura odwrócona. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 p.z.p. 3. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Na podstawie art. 91 ust. 2 pzp Zamawiający wskazuje, że powodem niedokonania podziału Zamówienia na części, jest specyfikacja realizacji robót. Ewentualny podział zamówienia groziłby generowaniem nadmiernych trudności technicznych i organizacyjnych np. związanych z potrzebą skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Powierzenie realizacji całego zakresu prac jednemu Wykonawcy pozwala Zamawiającemu na lepsze zarządzanie harmonogramem oraz minimalizację ryzyka przestojów, co jest kluczowe dla utrzymania operacyjności lotniska. Zamawiający w tym miejscu podkreśla, iż niniejsze zamówienie jest następstwem dokonanego podziału prowadzonej inwestycji, a zakresy II etapu zostały ustalone w oparciu o zakres technologiczny i operacyjny prowadzonych robót w związku z powyższym przedmiotowe zamówienie nie wymaga podziału na części. 4. Celem zapoznania się z zakresem robót, ich lokalizacją Zamawiający dopuszcza możliwość odbycia wizji lokalnej. Wizja lokalna nie jest obowiązkowa, służy jedynie zapoznaniu się z terenem objętym przedmiotem zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45235111 Flugplatzflächen-Befestigungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34997200 Flughafenbeleuchtung, 45112740 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Flughäfen
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: DZZ.261.31.26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45235111 Airfield pavement construction work
Additional classification (cpv): 34997200 Airport lighting, 45112740 Landscaping work for airports
5. Lot
Lot: LOT-0001