2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości w parkach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości w parkach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy”. Opis przedmiotu zamówienia: 1) prace ogrodnicze i pielęgnacyjne w zakresie zieleni niskiej polegające m.in. na pieleniu, sadzeniu roślin cebulowych, bylin i roślin okrywowych, roślin sezonowych wraz z materiałem roślinnym, podlewaniu, nawożeniu, przygotowaniu donic i rabat do obsadzenia, usuwaniu przekwitłych kwiatostanów, wymianie ziemi w rabatach, cięcia pielęgnacyjne skupin krzewów, cięcia żywopłotów, odchwaszczanie skupin krzewów i żywopłotów, podlewanie krzewów, mulczowanie, usuwanie krzewów, sadzenie krzewów, 2) pielęgnacja zieleni wysokiej – cięcia pielęgnacyjne/formujące młodych drzew, palikowanie, usuwanie odrostów, pielenie mis, podlewanie, nawożenie, sadzenie drzew, 3) koszenie trawników – teren płaski i skarpy ze zgrabieniem i wywiezieniem pokosu, 4) wiosenne i jesienne grabienie terenów, wygrabianie liści i zanieczyszczeń z trawników, 5) prace porządkowe – zamiatanie nawierzchni utwardzonych i schodów, czyszczenie z roślin nawierzchni z płyt i kostki brukowej oraz schodów, wywóz zanieczyszczeń „podrzutów”, interwencyjne prace porządkowo-ogrodnicze oraz prace porządkowe różne w tym m.in. sprzątanie zanieczyszczeń z terenu, opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie w czystości (mycie) ławek, leżaków, stolików, koszy i tablic informacyjnych, usuwanie graffiti, utrzymanie czystości w najbliższym otoczeniu ławek, utrzymanie czystości i drożności alejek parkowych i placów zabaw, wygrabianie zanieczyszczeń z psiego parku oraz zasypywanie dołów wykopanych przez psy na terenach objętych umową, 6) zimowe oczyszczanie nawierzchni utwardzonych (alejek, placów i schodów), posypywanie piaskiem, 7) wykonywanie drobnych napraw elementów małej architektury, wymiana desek w ławkach, malowanie ławek, 8) wygradzanie rabat siatką ogrodniczą lub sznurkiem/liną jutową. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy oraz w załączniku nr 2 do SWZ – formularz cenowy – zestawienie usług, w załączniku nr 3 do SWZ – warunki wykonania umowy i standardy jakościowe wykonania prac, w załączniku nr 4 do SWZ – wykaz parków.
Vorherige Bekanntmachung: 374913-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Wykonanie prac związanych z utrzymaniem zieleni, w tym zakupem roślin oraz bieżącym utrzymaniem porządku i czystości w parkach na terenie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy”. 2. Opis przedmiotu zamówienia: 1) prace ogrodnicze i pielęgnacyjne w zakresie zieleni niskiej polegające m.in. na pieleniu, sadzeniu roślin cebulowych, bylin i roślin okrywowych, roślin sezonowych wraz z materiałem roślinnym, podlewaniu, nawożeniu, przygotowaniu donic i rabat do obsadzenia, usuwaniu przekwitłych kwiatostanów, wymianie ziemi w rabatach, cięcia pielęgnacyjne skupin krzewów, cięcia żywopłotów, odchwaszczanie skupin krzewów i żywopłotów, podlewanie krzewów, mulczowanie, usuwanie krzewów, sadzenie krzewów, 2) pielęgnacja zieleni wysokiej – cięcia pielęgnacyjne/formujące młodych drzew, palikowanie, usuwanie odrostów, pielenie mis, podlewanie, nawożenie, sadzenie drzew, 3) koszenie trawników – teren płaski i skarpy ze zgrabieniem i wywiezieniem pokosu, 4) wiosenne i jesienne grabienie terenów, wygrabianie liści i zanieczyszczeń z trawników, 5) prace porządkowe – zamiatanie nawierzchni utwardzonych i schodów, czyszczenie z roślin nawierzchni z płyt i kostki brukowej oraz schodów, wywóz zanieczyszczeń „podrzutów”, interwencyjne prace porządkowo-ogrodnicze oraz prace porządkowe różne w tym m.in. sprzątanie zanieczyszczeń z terenu, opróżnianie koszy na śmieci, utrzymywanie w czystości (mycie) ławek, leżaków, stolików, koszy i tablic informacyjnych, usuwanie graffiti, utrzymanie czystości w najbliższym otoczeniu ławek, utrzymanie czystości i drożności alejek parkowych i placów zabaw, wygrabianie zanieczyszczeń z psiego parku oraz zasypywanie dołów wykopanych przez psy na terenach objętych umową, 6) zimowe oczyszczanie nawierzchni utwardzonych (alejek, placów i schodów), posypywanie piaskiem, 7) wykonywanie drobnych napraw elementów małej architektury, wymiana desek w ławkach, malowanie ławek, 8) wygradzanie rabat siatką ogrodniczą lub sznurkiem/liną jutową. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ – projektowanych postanowieniach umowy oraz w załączniku nr 2 do SWZ – formularz cenowy – zestawienie usług, w załączniku nr 3 do SWZ – warunki wykonania umowy i standardy jakościowe wykonania prac, w załączniku nr 4 do SWZ – wykaz parków. 3. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wszystkie prace ogrodnicze i porządkowe wskazane i opisane w załącznikach 2 do SWZ.
Interne Kennung: P-33/26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77312100 Unkrautvernichtung, 77314100 Anlegen von Rasen, 77211500 Baumpflege, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 77312100 Unkrautvernichtung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania w trakcie realizacji umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy, zgodnie z którym Zamawiający może zlecić Wykonawcy za dodatkowym wynagrodzeniem realizację zamówienia w danym roku budżetowym Zamawiającego, polegającego na wykonaniu zimowego oczyszczania nawierzchni utwardzonych (alejek, placów), zimowego posypywania piaskiem schodów, zimowego oczyszczania schodów, zimowego posypywania piaskiem schodów, malowania ławek, koszenia trawników – teren płaski ze zgrabieniem pokosu, koszenia trawników – skarpy ze zgrabieniem pokosu, sadzenia róż, przygotowania terenu pod sadzenie róż, sadzenia krzewów, pnączy, przygotowania terenu pod sadzenie krzewów, pnączy, sadzenia bylin, sadzenia roślin okrywowych, przygotowania terenu pod sadzenie bylin i roślin okrywowych, sadzenia roślin cebulowych (np. tulipany, narcyzy) w rabacie/trawniku – 25 szt./m2, sadzenia roślin cebulowych (krokusy, szafirki, cebulica syberyjska) w rabacie/trawniku – 50 szt./m2, sadzenia drzew o obw. pnia min. 16 cm, opalikowania drzew. Maksymalna wartość opcji wynosi 156 600 zł brutto; Wartość prac zleconych w ramach opcji zostanie ustalona w oparciu o ceny jednostkowe określone w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Okoliczności skorzystania z prawa opcji, tj. warunki dotyczące uruchomienia opcji zostały określone w załączniku nr 1 do SWZ - projektowanych postanowieniach umowy oraz w załączniku nr 5 do projektowanych postanowień umowy – powiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zależności od potrzeb i/lub konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia usług oraz posiadanych środków przez Zamawiającego. Zamawiający może z opisanego w Umowie prawa opcji skorzystać w całości lub w części. Zamawiający zastrzega, że wartość przewidziana w ramach prawa opcji jest wartością maksymalną, wartość ta może ulec zmniejszeniu w zależności od potrzeb Zamawiającego w trakcie trwania Umowy.