2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych znajdujących się w granicach administracyjnych gminy Supraśl
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania polegającego na świadczeniu usługi odbierania i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz odbierania i transportu odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w granicach administracyjnych gminy Supraśl. Świadczenie usługi winno odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 1) Zakres zamówienia obejmuje: a) Systematyczny odbiór i transport odpadów komunalnych (niezależnie od ich ilości) zmieszanych i zebranych selektywnie z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w tym odbiór i transport poświątecznych choinek z nieruchomości zamieszkałych, zgodnie z uzgodnionym z Zamawiającym harmonogramem i częstotliwością wywozu określoną w niniejszym Opisie Przedmiotu Zamówienia (zwanym dalej OPZ). b) Systematyczny odbiór i transport odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanego dalej PSZOK). c) Przekazanie do zagospodarowania do właściwych dla danej frakcji odpadów instalacji komunalnych Miasta Białystok wskazanych w rozdziale IV OPZ. d) Selektywne odbieranie z nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych: papier, metale, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, szkło, odpady ulegające biodegradacji (w tym bioodpady, a także odpady w postaci gałęzi drzew i krzewów oraz innych pozostałości roślinnych powiązane w pakiety), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe i zużyte opony. e) Odbiór, wywóz i przekazanie do zagospodarowania odpadów dostarczonych przez mieszkańców do PSZOK w Supraślu. Odpady będą odbierane po zakończeniu pracy PSZOK w sobotę lub w poniedziałek (w przypadku, kiedy poniedziałek jest dniem wolnym od pracy – w kolejny dzień roboczy), dopuszcza się odbiór odpadów w pozostałe dni tygodnia po wcześniejszym ustaleniu z Zamawiającym; PSZOK musi być opróżniony ze wszystkich odpadów między dniami jego pracy, również tych złożonych luzem w przypadku braku miejsca w kontenerach, chyba że Zamawiający zatwierdzi inną częstotliwość odbioru określonych grup odpadów. f) Wyposażenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w pojemniki zgodnie z rozdziałem II ust. 5 OPZ. g) Dostarczenie worków na selektywną zbiórkę odpadów w czterech kolorach (niebieski, zielony, żółty i brązowy), opisanych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906); Wykonawca zapewnia worki do selektywnej zbiórki odpadów zgodnie z zapisami OPZ. h) Dostarczenie pojemników na selektywną zbiórkę odpadów. Wykonawca nie dostarcza pojemników na odpady zmieszane oraz pojemników na selektywną zbiórkę odpadów bezpośrednio do mieszkańców. Pojemniki na selektywną zbiórkę odpadów wykonawca zapewnia tylko w zakresie określonym w OPZ i ma obowiązek ustawić je w miejscach uzgodnionych z Zamawiającym. i) Realizację wszystkich czynności związanych z systemem elektronicznego ewidencjonowania i potwierdzania odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości, o których mowa w rozdziale II OPZ w ust. 19 - 21. j) Realizację wszystkich czynności związanych z kontrolą jakości prowadzonej segregacji na wszystkich nieruchomościach objętych przedmiotowym zamówieniem, o których mowa w rozdziale II OPZ w ust. 14 - 18. k) Przygotowanie harmonogramu odbioru poszczególnych grup odpadów na rok 2026 w uzgodnieniu z Zamawiającym w ciągu 10 dni od dnia podpisania niniejszej umowy. l) Dostarczenie materiałów informacyjnych z harmonogramem wywozu właścicielom nieruchomości zamieszkałych, przygotowanych przez Zamawiającego w ciągu 14 dni od ich otrzymania. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001