2. Verfahren
Verfahren
Titel: Προμήθεια καυσίμων θέρμανσης και κίνησης, ήτοι 442.500 λίτρων καυσίμων (πετρελαίου) θέρμανσης και 323.250 λίτρων καυσίμων κίνησης (28.850 λίτρα βενζίνη αμόλυβδη απλή και 294.400 λίτρα πετρέλαιο κίνησης).
Beschreibung: Ανάδειξη προμηθευτών 442.500 λίτρων καυσίμων (πετρελαίου) θέρμανσης και 323.250 λίτρων καυσίμων κίνησης (28.850 λίτρα βενζίνη αμόλυβδη απλή και 294.400 λίτρα πετρέλαιο κίνησης), για το επόμενο συμβατικό διάστημα προμήθειας, ήτοι για δώδεκα (12) μήνες από την επομένη της λήξης της ισχύουσας σύμβασης κάθε φορέα (η οποία έχει διάρκεια ενός (1) έτους από την υπογραφή της), για τις ανάγκες της Περιφερειακής Ενότητας Ιωαννίνων και Νομικών Προσώπων χωρικής αρμοδιότητάς της.
Interne Kennung: οικ. Δ.Ο./175541/6625/04-09-2026 [(Α/Α Συστήματος Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.: 507194/2026]
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09135100 Heizöl, 09134100 Dieselöl, 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ΟΜΑΔΑ Α: Προμήθεια καυσίμων (πετρελαίου) θέρμανσης
Beschreibung: Προμήθεια καυσίμων θέρμανσης, ήτοι 442.500 λίτρων καυσίμων (πετρελαίου) θέρμανσης για τις ανάγκες της Περιφερειακής Ενότητας Ιωαννίνων και Νομικών Προσώπων χωρικής αρμοδιότητάς της, για το επόμενο συμβατικό διάστημα προμήθειας, ήτοι για δώδεκα (12) μήνες από την επομένη της λήξης της ισχύουσας σύμβασης κάθε φορέα (η οποία έχει διάρκεια ενός (1) έτους από την υπογραφή της).
Interne Kennung: Τμήμα 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09135100 Heizöl
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται για το επόμενο συμβατικό διάστημα προμήθειας, ήτοι για δώδεκα (12) μήνες από την επομένη της λήξης της ισχύουσας σύμβασης κάθε φορέα (η οποία έχει διάρκεια ενός (1) έτους από την υπογραφή της) και μπορεί να παραταθεί, με μονομερή έγγραφη απόφαση της Αναθέτουσας Αρχής, εφόσον, για οποιοδήποτε λόγο, δεν καταστεί δυνατή η διενέργεια νέου διαγωνισμού και, κατά το χρόνο της παράτασης, δε θα υπάρξει υπέρβαση των ανά είδος ποσοτήτων του υπό προμήθεια καυσίμου, που καθορίζονται στη διακήρυξη για το αφενός συμβαλλόμενο.
Los: LOT-0002
Titel: ΟΜΑΔΑ Β: Προμήθεια καυσίμων κίνησης (πετρέλαιο κίνησης και απλή αμόλυβδη βενζίνη)
Beschreibung: Προμήθεια 323.250 λίτρων καυσίμων κίνησης (28.850 λίτρα βενζίνη αμόλυβδη απλή και 294.400 λίτρα πετρέλαιο κίνησης), για τις ανάγκες της Περιφερειακής Ενότητας Ιωαννίνων και Νομικών Προσώπων χωρικής αρμοδιότητάς της, για το επόμενο συμβατικό διάστημα προμήθειας, ήτοι για δώδεκα (12) μήνες από την επομένη της λήξης της ισχύουσας σύμβασης κάθε φορέα (η οποία έχει διάρκεια ενός (1) έτους από την υπογραφή της), για τις ανάγκες της Περιφερειακής Ενότητας Ιωαννίνων και Νομικών Προσώπων χωρικής αρμοδιότητάς της.
Interne Kennung: Τμήμα 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl, 09132100 Bleifreies Benzin