2. Verfahren
Verfahren
Titel: Doposażenie Oddziałów Szpitalnych, Bloku Operacyjnego i Działu Sterylizacji, dezynfekcji i utrzymania czystości poprzez dostawę urządzeń medycznych i pozostałego wyposażenia
Beschreibung: 1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest doposażenie Oddziałów Szpitalnych, Bloku Operacyjnego i Działu Sterylizacji, dezynfekcji i utrzymania czystości poprzez dostawę urządzeń medycznych i pozostałego wyposażenia. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w zał. nr 1 do SWZ - FO, w zał. nr 2.1 do 2.4. do SWZ – Zestawienie wymaganych parametrów jakościowo-technicznych oraz w zał. nr 5 do SWZ – PPU, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz OPZ. 3. Zamów. jest dofin.: a. Pakiet numer 1 w ramach umowy DZ-IV-A/55/2026 zawartej pomiędzy WSZ w Koninie, a Woj. Wielkopolskim na udzielenie dotacji z przeznaczeniem na doposażenie Oddz. Neurochirurgicznego wraz z salą operacyjną; b. Pakiet numer 2 w ramach umowy nr DZ-IV-A/66/2026 zawartej pomiędzy WSZ w Koninie, a Woj. Wielkopolskim na udzielenie dotacji z przeznaczeniem na zakup zestawu do histeroskopii dla potrzeb Oddz. Ginekologiczno-Położniczego; c. Pakiety numer 3-4 w ramach umowy nr DZ-IV-A/33/2026 zawartej pomiędzy WSZ w Koninie, a Woj. Wielkopolskim na udzielenie dotacji z przeznaczeniem na doposażenie Centralnej Sterylizatorni poprzez zakup sterylizatora parowego wraz z myjnią narzędziową (dezynfektorem). 4. Zam. dopuszcza możl. skład. ofert częściowych. Przedm. zamów. został podzielony na części (pakiety). 5. Zam. dopuszcza złożenie oferty na jedną, kilka lub wszystkie części. 6. Przedm. zamów. dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transp. Wyk. 7. Warunki realizacji przedm. zamów. zawarte zostały również w PPU, stanowiących Zał. nr 5 do SWZ. 8. Min. gwar. poziom wartości zamów., do złożenia których zobowiąże się Zam. wynosi: 100% wartości umowy. 9. Zam. nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 10. W przypadku, jeżeli przy OPZ posłużono się wskazaniem znaków tow., patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakt. produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wyk., należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równow.". 11. Pod pojęciem „lub równow.” Zam. rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zam. oraz zapewniających uzyskanie param. techn. nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równow. nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedm. zamów. w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 12. Ewent. zamieszcz. w OPZ nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykł., tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewent. wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wyk. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równow.”. 13. Jednocześnie wymogi muszą być spełnione w zakresie:- gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych); - charakteru użytkowego (tożsamość funkcji); - param. techn. (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcje); - parametrów bezpieczeństwa użytkowania; -standardów emisyjnych. Powyższe wymogi stanowią kryteria równow. 14. Zam. dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równow. w odniesieniu do OPZ tzn., że zaoferowany przedm. zamów. będzie o takich samych lub wyższych param. techn., jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w OPZ. 15. Wskazane w OPZ znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły)–stanowią wył. wzorzec jakościowy dot. przedm. zamów. We wszystkich przypadkach, w których ze wzgl. na spec. przedm. zamów. wskazano nazwy produktów, sprzętu lub materiałów, dopuszcza się stosowanie produktów, sprzętu lub materiałów równow., tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały użyte w opisie przedm. zamów., służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych param. użytk. i jakościowych. Zam. w przypadku ofert zawierających rozwiązania równow. będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wym. technicznych zawartych w załącznikach do SWZ. Wyk. zobowiązany jest udowodnić w ofercie równow. zaoferowanego asortymentu. Ciężar udowodnienia równow. jest obowiązkiem Wyk. Zam. nie uzna rozwiązań równow., jeśli będą o gorszych niż wskazane w zał. do SWZ min. wym. jakościowych. 16. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zam. nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że ofer. rob. bud., dost. lub usł. nie są zgodne z norm., ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których OPZ się odnosi, pod warunkiem, że wyk. udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedm. śr. dowod., o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że propon. rozw. w równow. stopniu spełniają wym. określone w OPZ. 17. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do wymagań dot. wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zam. nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europ., normami innych państw członk. EOG przenoszącymi normy europ., z europ. oceną techn., ze wspólną spec. techn., z normą międzyn. lub z systemem ref. techn. ustanowionym przez europ. organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wym. dot. wydajności lub funkc. okr. przez zam., pod warunkiem że wyk. udowodni w ofercie, w szczegól. za pomocą przedm. śr. dowod., o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że obiekt bud., dost. lub usł., spełniają wym. dot. wydajności lub funkcjonalności określone przez zam. Ewent. wskazane nazwy prod. oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliż. wym., których nie można było opisać dost. dokład i zroz. określeń.
Interne Kennung: WSZ-EP-35/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE PRODUKTÓW, USŁUG I PROCESÓW ICT 1. Jeżeli przedmiot zamówienia obejmuje albo może obejmować produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT zastosowanie mają postanowienia niniejszego rozdziału. 2. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą wykazu oferowanych produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT („wykaz ICT”), obejmującego dane umożliwiające ich jednoznaczną identyfikację, w szczególności podać: nazwę rozwiązania, typ ICT (produkt/usługa/proces), producenta lub dostawcę, model wdrożenia albo formę świadczenia oraz funkcję pełnioną w ramach zamówienia. 3. Wykaz ICT, o którym mowa w ust. 2, należy sporządzić według wzoru formularza stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. 4. Wykonawca składa oświadczenie, że na dzień złożenia oferty jego oferta nie obejmuje: a) produktu ICT, usługi ICT ani procesu ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, b) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usługi ICT lub procesu ICT, określonych w tej decyzji, chyba że wykonawca wyraźnie wskaże inaczej w wykazie ICT. Niedopuszczalne jest oferowanie produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacjach lub decyzjach wydanych na podstawie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, o których mowa w ust. 4. Złożenie oferty obejmującej takie rozwiązania skutkować będzie jej odrzuceniem na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 lub pkt 19 ustawy Prawo zamówień publicznych. 5. W przypadku objęcia, po złożeniu oferty lub w okresie realizacji umowy (w razie jej zawarcia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą), któregokolwiek z zaoferowanych produktu ICT, usługi ICT lub procesu ICT rekomendacją lub decyzją, o których mowa w ust. 4, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować o tym Zamawiającego oraz współpracować z Zamawiającym przy wypracowaniu działań dostosowawczych, w tym ewentualnej wymianie lub modyfikacji rozwiązań ICT, na warunkach określonych w umowie. 6. Zamawiający zastrzega, że ocena ofert w zakresie spełnienia wymogów dotyczących ICT oraz ewentualnego występowania w ofercie produktów, usług lub procesów ICT wskazanych w rekomendacjach lub decyzjach, o których mowa powyżej, będzie prowadzona z udziałem komórki organizacyjnej odpowiedzialnej za systemy teleinformatyczne Zamawiającego. CERTYFIKACJA WYKONAWCÓW 1. Postępowanie prowadzi się z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, z zastrzeżeniem art. 40 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 3. Zamawiający nie może żądać innych podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu wynika z certyfikatu, o którym mowa w ust. 2, z uwzględnieniem wyjątku określonego w ust. 4 oraz okoliczności, o których mowa w art. 31 ust. 6 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 4. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia może żądać podmiotowych środków dowodowych od wykonawcy, który złożył certyfikat, o którym mowa w ust. 2, na potwierdzenie braku podstawy wykluczenia z postępowania, o której mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp. INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE MUSZĄ ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO: 1. Wykonawca, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, ma obowiązek zawrzeć umowę w sprawie zamówienia na warunkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 2. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie przed podpisaniem umowy: 2.1. przedłożyć Zamawiającemu umowę podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia stwierdzającą solidarną odpowiedzialność wszystkich Wykonawców za realizację zamówienia oraz zawierającą upoważnienie dla jednego z Wykonawców do składania i przyjmowania oświadczeń wobec Zamawiającego w imieniu wszystkich Wykonawców (o ile nie została przedłożona wraz z ofertą). 3. O terminie złożenia dokumentów, o których mowa w ust. 2 Zamawiający powiadomi Wykonawcę odrębnym pismem, o ile Wykonawca już ich nie złożył. Niezłożenie przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w ust. 2, w wyznaczonym terminie może zostać uznane za równoznaczne z uchyleniem się przez Wykonawcę od zawarcia umowy. Zamawiający może wyznaczyć Wykonawcy termin na dostarczenie Zamawiającemu podpisanej przez Wykonawcę umowy. W przypadku wyznaczenia terminu, o którym mowa w zdaniu poprzednim i niedostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę podpisanej przez niego umowy w tym terminie, Zamawiający może uznać, że Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1 – Zestaw do neuronawigacji z mikroskopem neurochirurgicznym
Beschreibung: 1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest doposażenie Oddziałów Szpitalnych, Bloku Operacyjnego i Działu Sterylizacji, dezynfekcji i utrzymania czystości poprzez dostawę urządzeń medycznych i pozostałego wyposażenia. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ - Formularz oferty, w załączniku nr 2.1 do SWZ – Zestawienie wymaganych parametrów jakościowo - technicznych oraz w załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamówienie jest dofinansowane: a. Pakiet numer 1 w ramach umowy DZ-IV-A/55/2026 zawartej pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Koninie, a Województwem Wielkopolskim na udzielenie dotacji z przeznaczeniem na doposażenie Oddziału Neurochirurgicznego wraz z salą operacyjną. 4. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy. 5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 6. W przypadku, jeżeli przy OPZ posłużono się wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równoważny". 7. Pod pojęciem „lub równoważny” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zamawiającego oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 8. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykładowym, tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. 9. Jednocześnie wymogi muszą być spełnione w zakresie: - gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych); - charakteru użytkowego (tożsamość funkcji); - parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcje); - parametrów bezpieczeństwa użytkowania; - standardów emisyjnych. Powyższe wymogi stanowią kryteria równoważności. 10. Zamawiający dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równoważnych w odniesieniu do OPZ tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 11. Wskazane w OPZ znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano nazwy produktów, sprzętu lub materiałów, dopuszcza się stosowanie produktów, sprzętu lub materiałów równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały użyte w opisie przedmiotu zamówienia, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach użytkowych i jakościowych. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w załącznikach do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych. 12. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których OPZ się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w OPZ. 13. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez zamawiającego. Ewentualne wskazane nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżenie wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń.
Interne Kennung: Część nr: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 – Zestaw do histeroskopii
Beschreibung: 1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest doposażenie Oddziałów Szpitalnych, Bloku Operacyjnego i Działu Sterylizacji, dezynfekcji i utrzymania czystości poprzez dostawę urządzeń medycznych i pozostałego wyposażenia. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ - Formularz oferty, w załączniku nr 2.2 do SWZ – Zestawienie wymaganych parametrów jakościowo - technicznych oraz w załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamówienie jest dofinansowane: a. Pakiet numer 2 w ramach umowy nr DZ-IV-A/66/2026 zawartej pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Koninie, a Województwem Wielkopolskim na udzielenie dotacji z przeznaczeniem na zakup zestawu do histeroskopii dla potrzeb Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. 4. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy. 5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 6. W przypadku, jeżeli przy OPZ posłużono się wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równoważny". 7. Pod pojęciem „lub równoważny” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zamawiającego oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 8. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykładowym, tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. 9. Jednocześnie wymogi muszą być spełnione w zakresie: - gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych); - charakteru użytkowego (tożsamość funkcji); - parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcje); - parametrów bezpieczeństwa użytkowania; - standardów emisyjnych. Powyższe wymogi stanowią kryteria równoważności. 10. Zamawiający dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równoważnych w odniesieniu do OPZ tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 11. Wskazane w OPZ znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano nazwy produktów, sprzętu lub materiałów, dopuszcza się stosowanie produktów, sprzętu lub materiałów równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały użyte w opisie przedmiotu zamówienia, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach użytkowych i jakościowych. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w załącznikach do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych. 12. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których OPZ się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w OPZ. 13. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez zamawiającego. Ewentualne wskazane nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżenie wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń.
Interne Kennung: Część nr: 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 – Sterylizator parowy
Beschreibung: 1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest doposażenie Oddziałów Szpitalnych, Bloku Operacyjnego i Działu Sterylizacji, dezynfekcji i utrzymania czystości poprzez dostawę urządzeń medycznych i pozostałego wyposażenia. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ - Formularz oferty, w załączniku nr 2.3 do SWZ – Zestawienie wymaganych parametrów jakościowo - technicznych oraz w załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamówienie jest dofinansowane: a. Pakiet numer 3 w ramach umowy nr DZ-IV-A/33/2026 zawartej pomiędzy WSZ w Koninie, a Województwem Wielkopolskim na udzielenie dotacji z przeznaczeniem na doposażenie Centralnej Sterylizatorni poprzez zakup sterylizatora parowego wraz z myjnią narzędziową (dezynfektorem). 4. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy. 5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 6. W przypadku, jeżeli przy OPZ posłużono się wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równoważny". 7. Pod pojęciem „lub równoważny” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zamawiającego oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 8. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykładowym, tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. 9. Jednocześnie wymogi muszą być spełnione w zakresie: - gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych); - charakteru użytkowego (tożsamość funkcji); - parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcje); - parametrów bezpieczeństwa użytkowania; - standardów emisyjnych. Powyższe wymogi stanowią kryteria równoważności. 10. Zamawiający dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równoważnych w odniesieniu do OPZ tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 11. Wskazane w OPZ znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano nazwy produktów, sprzętu lub materiałów, dopuszcza się stosowanie produktów, sprzętu lub materiałów równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały użyte w opisie przedmiotu zamówienia, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach użytkowych i jakościowych. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w załącznikach do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych. 12. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których OPZ się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w OPZ. 13. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez zamawiającego. Ewentualne wskazane nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżenie wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń.
Interne Kennung: Część nr: 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 – Myjnia-dezynfektor narzędziowa
Beschreibung: 1. PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA jest doposażenie Oddziałów Szpitalnych, Bloku Operacyjnego i Działu Sterylizacji, dezynfekcji i utrzymania czystości poprzez dostawę urządzeń medycznych i pozostałego wyposażenia. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ - Formularz oferty, w załączniku nr 2.4 do SWZ – Zestawienie wymaganych parametrów jakościowo - technicznych oraz w załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy, w których podano ilość przedmiotu zamówienia oraz opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamówienie jest dofinansowane: a. Pakiet numer 4 w ramach umowy nr DZ-IV-A/33/2026 zawartej pomiędzy WSZ w Koninie, a Województwem Wielkopolskim na udzielenie dotacji z przeznaczeniem na doposażenie Centralnej Sterylizatorni poprzez zakup sterylizatora parowego wraz z myjnią narzędziową (dezynfektorem). 4. Przedmiot zamówienia dostarczony będzie na koszt, ryzyko i transportem Wykonawcy. 5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ. 6. W przypadku, jeżeli przy OPZ posłużono się wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy to rozumieć w ten sposób, że każdorazowo takiemu wskazaniu towarzyszy wyrażenie „lub równoważny". 7. Pod pojęciem „lub równoważny” Zamawiający rozumie oferowanie materiałów gwarantujących realizację zadania w zgodzie z wymaganiami Zamawiającego oraz zapewniających uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do pogorszenia właściwości przedmiotu zamówienia w stosunku do przewidzianych w pierwotnej dokumentacji, ani do zmiany ceny, ani do naruszenia przepisów prawa. 8. Ewentualne zamieszczone w opisie przedmiotu zamówienia nazwy produktów lub producentów użyto jedynie w celu przykładowym, tj. w celu przybliżenia wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń. Ewentualnie wskazane nazwy produktów oraz ich producentów nie mają na celu naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Wszędzie gdzie są one wskazane, należy czytać w ten sposób, że towarzyszy im określenie „lub równoważne”. 9. Jednocześnie wymogi muszą być spełnione w zakresie: - gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych); - charakteru użytkowego (tożsamość funkcji); - parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcje); - parametrów bezpieczeństwa użytkowania; - standardów emisyjnych. Powyższe wymogi stanowią kryteria równoważności. 10. Zamawiający dopuszcza dostawę produktów lub sprzętu równoważnych w odniesieniu do OPZ tzn., że zaoferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub wyższych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych jak te wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. 11. Wskazane w OPZ znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano nazwy produktów, sprzętu lub materiałów, dopuszcza się stosowanie produktów, sprzętu lub materiałów równoważnych, tj. wszelkie wymienione z nazwy materiały użyte w opisie przedmiotu zamówienia, służą wyłącznie określeniu standardu i mogą być zastąpione innymi o nie gorszych parametrach użytkowych i jakościowych. Zamawiający w przypadku ofert zawierających rozwiązania równoważne będzie je weryfikować pod względem spełniania wymogów poszczególnych pozycji wymagań technicznych zawartych w załącznikach do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie równoważność zaoferowanego asortymentu. Ciężar udowodnienia równoważności jest obowiązkiem Wykonawcy. Zamawiający nie uzna rozwiązań równoważnych, jeśli będą o gorszych niż wskazane w załącznikach do SWZ minimalnych wymaganiach jakościowych. 12. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których OPZ się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w OPZ. 13. Zgodnie z art. 101 ust. 6 Ustawy Pzp: w przypadku gdy OPZ odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego, pod warunkiem że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez zamawiającego. Ewentualne wskazane nazwy produktów oraz ich producentów mają na celu jedynie przybliżenie wymagań, których nie można było opisać przy pomocy dostatecznie dokł
Interne Kennung: Część nr: 4