See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vaccin enligt det nationella barnvaccinationsprogrammet 2025
Beschreibung: Området omfattar alla de vacciner som ingår i det nationella vaccinationsprogrammet för barn samt dTp för gravida.
Interne Kennung: 10681
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Beschreibung: Dessa krav ska besvaras och uppfyllas av samtliga anbudsgivare
Interne Kennung: 1866120-0
Los: LOT-0002
Titel: 1 - 4-valent
Beschreibung: Vaccin mot difteri, stelkramp, kikhosta och polio
Interne Kennung: 1717885-1
Los: LOT-0003
Titel: 2 - 6-valent
Beschreibung: Vaccin mot difteri, stelkramp, kikhosta och polio, hib och hepatit B
Interne Kennung: 1717886-2
Los: LOT-0004
Titel: 3 - MPR
Beschreibung: Vaccin mot mässling, påssjuka och röda hund
Interne Kennung: 1717887-3
Los: LOT-0005
Titel: 4 - Konjugerat Pneumokockvaccin
Beschreibung: Vaccin mot pneumokockinfektion
Interne Kennung: 1717888-4
Los: LOT-0006
Titel: 5a - dTp för ungdomar
Beschreibung: Vaccin mot difteri, stelkramp, kikhosta för ungdomar
Interne Kennung: 1717889-5
Los: LOT-0007
Titel: 5b - dTp för gravida
Beschreibung: Vaccin mot difteri, stelkramp, kikhosta för gravida
Interne Kennung: 1717890-6
Los: LOT-0008
Titel: 6 - Rotavirus
Beschreibung: Vaccin mot rotavirus
Interne Kennung: 1717891-7
Los: LOT-0009
Titel: 7 - Varicella (vattkoppor)
Beschreibung: Vaccin mot vattkoppor
Interne Kennung: 1880968-8
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 10681
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33651600 Vacciner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1866120-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1717885-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 1717886-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 1717887-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: 1717888-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: 1717889-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Intern identifierare: 1717890-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Beskrivning: Vaccin mot rotavirus
Intern identifierare: 1717891-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Beskrivning: Vaccin mot vattkoppor
Intern identifierare: 1880968-8