615315-2026 - Auftragsänderung
Kroatien – Bauarbeiten – Radovi na revitalizaciji parkovne cjeline, obnova Centra za posjetitelje (Vrtlareva kuća), obnova postojeće ograde Arboretuma Opeka te ugradnja sustava tehničke zaštite za obuhvat Arboretuma Opeka
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Radovi na revitalizaciji parkovne cjeline, obnova Centra za posjetitelje (Vrtlareva kuća), obnova postojeće ograde Arboretuma Opeka te ugradnja sustava tehničke zaštite za obuhvat Arboretuma Opeka
Beschreibung: Predmet nabave su radovi na revitalizaciji parkovne cjeline, obnova Centra za posjetitelje (Vrtlareva kuća), obnova postojeće ograde Arboretuma Opeka te ugradnja sustava tehničke zaštite za obuhvat Arboretuma Opeka. Kompleks dvorca Opeka i arboretuma je pojedinačno zaštićeno nepokretno kulturno dobro upisano u Registar kulturnih dobara pod oznakom Z-3439. Detaljan opis predmeta nabave razvidan je iz troškovnika i projektne dokumentacije.
Interne Kennung: 03/14-2024/01
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Grupa 1. Radovi na revitalizaciji parkovne cjeline
Beschreibung: Kompleks dvorca Opeka i arboretuma je pojedinačno zaštićeno nepokretno kulturno dobro upisano u Registar kulturnih dobara pod oznakom Z-3439. Arboretum je zaštićen kao prirodno dobro, kategorijom: spomenik parkovne arhitekture-arboretum, 1947. godine, aktom o proglašenju zaštite: Odluka Zemaljskog zavoda za zaštitu prirodnih rijetkosti br. 175/47. Obnova perivoja/arboretuma će obuhvatiti slijedeće: 1. Reviziju inventarizacije dendoflore 2. Plan radova na postojećoj vegetaciji: Valorizacija postojeće vegetacije, određivanje stablašica za uklanjanje, značajno orezivanje, orezivanje, uklanjanje penjačica i povijuša sa stablašica, te markiranje stablašica kojima je potrebna dodatna dijagnostika (VTA2, VTA3) (ANSIA300). 3. Rezultate iz elaborata Pedoloških istraživanja, prijedlog sanacije i oplemenjivanje tla 4. Krajobrazno oblikovanje novih zona u perivoju, poštujući i maksimalno uvažavajući postojeću osnovu parka i postojeće zone. Nove zone u perivoju su: parter ispred dvorca, ukrasni povrtnjak/voćnjak, senzorni vrt, zona vrtnih izložbi. Krajobrazna obnova postojećih zona: zona jezera i centralne tratine. 5. Planove sadnje svih novih zona/cjelina 6. Plan navodnjavanja svih potrebitih cjelina 7. Zahvat djelomičnog čišćenja jezera 8. Program zaštite i očuvanja parkovno šumske cjeline Arboretuma Opeka. Također, zahvat obuhvaća radove obnove parkovnih elemenata i opreme arboretuma što uključuje obnovu građevina i parkovne plastike u perivoju (most, bazen, ledana, klupe, koševi, info-ploče, spomenici i obilježja), obnovu starih i izvedbu novih staza, odmorišta i drugih parkovnih građevinsko-tehničkih sadržaja i montažne građevine gotove konstrukcije do 15 m2 u funkciji sanitarnog čvora, biljetarnice i jednostavne ugostiteljske ponude, gotovih proizvoda. Nadalje, unutar projekta definirane su buduće zone predviđene kao servisne za održavanje ukrasnog povrtnjaka i voćnjaka, te buduća zona staklenika u blizini glavnog ulaza za posjetitelje. Projektom su definirane i instalacije struje, vode i kanalizacije do željenih pozicija. Nastavno navedenom, predmet nabave obuhvaća građevinske radove, krajobrazne radove, elektrotehničke radove, strojarske radove te radove vodovoda i kanalizacije, a sve po vrsti, kvaliteti i količini kako je specificirano u troškovniku radova, projektnoj dokumentaciji te ostalim uvjetima traženima u ovoj dokumentaciji. Detaljan opis predmeta nabave razvidan je iz troškovnika i projektne dokumentacije. Temeljem prikupljenih potvrda glavnog projekta razvidno je da je isti izrađen u skladu s posebnim propisima. Radovi se mogu izvoditi u skladu sa Glavnim projektom i odredbama Pravilnika o jednostavnim i drugim građevinama i radovima („Narodne novine“, broj 112/17, 34/18 i 36/19, 98/19, 32/20 i 74/22), te za planirani zahvat nije potrebna građevinska dozvola.
Interne Kennung: 03/14-2024/01-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau