See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud på levering af sporingsenheder
Beschreibung: Udbuddet omfatter kontrakt på levering af sporingsenheder til Randers Kommune, samt et tilhørende IT‑system. Sporingsenhederne skal anvendes til lokalisering af borgere med kognitiv svækkelse som f.eks. demens, der enten bor på plejehjem eller i egen bolig. IT‑systemet skal bestå af et webbaseret administrationsmodul samt en mobilapp, der blandt andet muliggør sporing og administration af sporingsenhederne og tilknyttede brugere.
Vorherige Bekanntmachung: 334123-2026
Interne Kennung: 683307
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten kan forlænges 2 x 12 måneder.