2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i PSZOK z terenu gminy Gruta w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026r
Beschreibung: Zapis z SWZ: 4. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 4.1 Przedmiotem zamówienia jest „Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i PSZOK z terenu gminy Gruta w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r”. 4.1.1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, 2) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: 3) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych dostarczonych przez mieszkańców do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), 4.1.2. Usługa obejmuje również: 1) wyposażenie nieruchomości o zabudowie mieszkalnej w pojemniki w ilościach i wielkości zgodnej z Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ – załącznik nr 1 do SWZ) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ 4.2 Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału na części z następujących powodów: Zamawiający nie jest w stanie określić technicznie podziału w jaki sposób i w jakim zakresie różni Wykonawcy mogliby wykonać w w/w przedmiot zamówienia. Brak podziału niniejszego zamówienia na części nie wpływa na ograniczenie dostępności na rynku dla małych i średnich przedsiębiorstw. Każda firma działająca na rynku gospodarki odpadami ma dostęp do niniejszego zamówienia. 4.3 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 4.4 Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 3.1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp. 3.2. Zakres przewidywanych usług do udzielenia: zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych zamówień co zamówienia podstawowe i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. objętego przeprowadzanym przetargiem nieograniczonym i opisanym w załączniku nr 1 SWZ. 3.3. Zamawiający przewiduje, iż wartość zamówienia przewidzianego do udzielenia może wynieść maksymalnie do 50% wartości zamówienia podstawowego. 3.4. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: -w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w § określającym wartość umowy -w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, -udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą. 3.5. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia wizji lokalnej ani nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. Jednakże, gdy Wykonawca chciałby odbyć wizję lokalną lub zapoznać się z dokumentacją znajdującą się na miejscu u Zamawiającego, należy w tym celu, skontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami. 3.6. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym, a przyszłym Wykonawcą zamówienia odbywać się będą w złotych polskich. 3.7. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 3.8. Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zamówienia, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy PZP; 3.9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 3.10. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 3.11. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji o której mowa w art. 93 Ustawy PZP. 3.12 Nazwy i kody ze Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) opisujące przedmiot zamówienia: Główny przedmiot: 90500000 - 2 - usługi związane z odpadami; 3.13.Dodatkowy przedmiot: 90513100 - 7 – usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych. 3.14. Wymagania w zakresie zatrudniania na podstawie stosunku pracy osób wykonujących określone czynności przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie zawiera cechy stosunku pracy określone w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2023 poz. 1465). Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik do SWZ. 1) Zakres obowiązków osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia: a) kierowca/cy „śmieciarki” – samodzielna, codzienna obsługa techniczna samochodu śmieciarki, poruszanie się po drogach publicznych z przestrzeganiem prawa o ruchu drogowym, odbieranie i wywóz odpadów komunalnych z zachowaniem przepisów BHP, mycie i dezynfekcja pojemników na odpady oraz samochodu śmieciarki, b) kierowca samochodu typu „hakowiec” - samodzielna, obsługa techniczna pojazdu, poruszanie się po drogach publicznych z przestrzeganiem prawa o ruchu drogowym, odbieranie i wywóz odpadów komunalnych z zachowaniem przepisów BHP, rozładunek odpadów komunalnych z kontenera, Najpóźniej na dzień podpisania umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu oświadczenie o spełnieniu wymogu określonego w pkt 3.14. 5. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA Termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy. Planowany termin rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy 01.01.2026r., planowany termin zakończenia 31.12.2026 r.
Interne Kennung: RIR.271.16.2025.CC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i PSZOK z terenu gminy Gruta w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025r
Beschreibung: Zgodnie z zapisem w SWZ: 4. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 4.1 Przedmiotem zamówienia jest „Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i PSZOK z terenu gminy Gruta w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r”. 4.1.1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, 2) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: 3) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych dostarczonych przez mieszkańców do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), 4.1.2. Usługa obejmuje również: 1) wyposażenie nieruchomości o zabudowie mieszkalnej w pojemniki w ilościach i wielkości zgodnej z Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ – załącznik nr 1 do SWZ) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ 4.2 Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału na części z następujących powodów: Zamawiający nie jest w stanie określić technicznie podziału w jaki sposób i w jakim zakresie różni Wykonawcy mogliby wykonać w w/w przedmiot zamówienia. Brak podziału niniejszego zamówienia na części nie wpływa na ograniczenie dostępności na rynku dla małych i średnich przedsiębiorstw. Każda firma działająca na rynku gospodarki odpadami ma dostęp do niniejszego zamówienia. 4.3 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 4.4 Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 3.1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp. 3.2. Zakres przewidywanych usług do udzielenia: zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych zamówień co zamówienia podstawowe i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. objętego przeprowadzanym przetargiem nieograniczonym i opisanym w załączniku nr 1 SWZ. 3.3. Zamawiający przewiduje, iż wartość zamówienia przewidzianego do udzielenia może wynieść maksymalnie do 50% wartości zamówienia podstawowego. 3.4. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: -w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w § określającym wartość umowy -w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, -udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą. 3.5. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia wizji lokalnej ani nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. Jednakże, gdy Wykonawca chciałby odbyć wizję lokalną lub zapoznać się z dokumentacją znajdującą się na miejscu u Zamawiającego, należy w tym celu, skontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami. 3.6. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym, a przyszłym Wykonawcą zamówienia odbywać się będą w złotych polskich. 3.7. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 3.8. Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zamówienia, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy PZP; 3.9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 3.10. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 3.11. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji o której mowa w art. 93 Ustawy PZP. 3.12 Nazwy i kody ze Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) opisujące przedmiot zamówienia: Główny przedmiot: 90500000 - 2 - usługi związane z odpadami; 3.13.Dodatkowy przedmiot: 90513100 - 7 – usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych. 3.14. Wymagania w zakresie zatrudniania na podstawie stosunku pracy osób wykonujących określone czynności przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie zawiera cechy stosunku pracy określone w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz.U. z 2023 poz. 1465). Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik do SWZ. 1) Zakres obowiązków osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia: a) kierowca/cy „śmieciarki” – samodzielna, codzienna obsługa techniczna samochodu śmieciarki, poruszanie się po drogach publicznych z przestrzeganiem prawa o ruchu drogowym, odbieranie i wywóz odpadów komunalnych z zachowaniem przepisów BHP, mycie i dezynfekcja pojemników na odpady oraz samochodu śmieciarki, b) kierowca samochodu typu „hakowiec” - samodzielna, obsługa techniczna pojazdu, poruszanie się po drogach publicznych z przestrzeganiem prawa o ruchu drogowym, odbieranie i wywóz odpadów komunalnych z zachowaniem przepisów BHP, rozładunek odpadów komunalnych z kontenera, Najpóźniej na dzień podpisania umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu oświadczenie o spełnieniu wymogu określonego w pkt 3.14. 5. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA Termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy. Planowany termin rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy 01.01.2026 r., planowany termin zakończenia 31.12.2026 r.
Interne Kennung: RIR.271.27.2024.CC