2. Verfahren
Verfahren
Titel: C-ITS-applicaties Rijkswaterstaat 2026
Beschreibung: Rijkswaterstaat (RWS) is gestart om de huidige verkeersregelinstallaties (VRI’s) te vervangen voor intelligente verkeersregelinstallaties (iVRI’s). De reden hiervan is dat de iVRI de nieuwe standaard is en de iVRI landelijk specifieke doelgroepen faciliteert, zoals het prioriteren van nood- en hulpdiensten (waaronder weginspecteurs), logistiek en fietsers. De afgelopen jaren heeft RWS in een eerste tranche 19 VRI’s vervangen door of omgebouwd tot iVRI. De ervaringen met deze eerste iVRI’s is dat deze van toegevoegde waarde kan zijn bij het behalen van de beleidsdoelen gericht op het optimaliseren van de verkeersafwikkeling en het prioriteren van specifieke doelgroepen zoals hierboven beschreven. De opdracht betreft de levering, de implementatie en het beheer van C-ITS-applicaties (Cooperative Intelligent Transportation Systems) voor iVRI’s (intelligente verkeersregelinstallaties). Voor nadere informatie zie het Beschrijvend document. zie het Beschrijvend document.
Interne Kennung: 31182642
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niet complex en naar verwachting maximaal 5 a 10 inschrijvers.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72212000 Programmierung von Anwendersoftware
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34996100 Ampeln, 35262000 Signalanlagen zur Verkehrssteuerung an Kreuzungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Perceel 1: Control
Beschreibung: Dit is een C-ITS-applicatie op basis van CCOL die lokaal wordt gehost waarin de beleidsdoelen middels het instellen van parameters, schakelaars en (tijd)instellingen worden vertaald naar de regeling. De C-ITS-applicatie uit dit perceel is Ivera-georiënteerd. Parameters kan Rijkswaterstaat via de VRI-beheercentrale (momenteel MobiMaestro) zelf grotendeels beheren. Hierdoor worden voor dit type applicatie minder verkeerskundige diensten uitgevraagd. Deze C-ITS-applicatie lijkt het meest op de in conventionele VRI’s toegepaste applicaties aangevuld met de use cases voor de iVRI. Voor dit perceel wordt maximaal één leverancier geselecteerd. Voor nadere informatie zie het Beschrijvend document. zie het Beschrijvend document.
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zie Beschrijvend document
Los: LOT-0002
Titel: Perceel 2: Policy
Beschreibung: Dit is een C-ITS-applicatie die lokaal of in de cloud wordt gehost waarin de beleidsdoelen op kruispunt- of netwerkniveau in de C-ITS-applicatie kunnen worden geconfigureerd. Op basis van de geconfigureerde beleidsdoelen optimaliseert de C-ITS-applicatie. Voor de werking worden in deze uitvraag (verkeerskundige) diensten uitgevraagd. Op welke wijze de configuratie en optimalisatie wordt uitgevoerd is de verantwoordelijkheid van de Opdrachtnemer. Voor dit perceel wordt maximaal één leverancier geselecteerd. zie verder het Beschrijvend document Zie beschrijvend document
Interne Kennung: 2
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 31182642
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Niet complex en naar verwachting maximaal 5 a 10 inschrijvers.
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 72212000 Servicios de programación de software de aplicación
Clasificación adicional (cpv): 34996100 Semáforos, 35262000 Equipo de señalización de control de cruces
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Perceel 1: Control
Identificador interno: 1
Opciones:
Descripción de las opciones: Zie Beschrijvend document
Lote: LOT-0002
Título: Perceel 2: Policy
Identificador interno: 2