See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa automatycznego przyrządu rozpoznania skażeń chemicznych wraz z oprzyrządowaniem.
Beschreibung: W ramach realizacji zamówienia wykonawca dostarczy: fabrycznie nowy przenośny detektor skażeń chemicznych typu CBRN do szybkiego i ciągłego monitoringu wraz z oprzyrządowaniem. 1) Urządzenie musi wykrywać i identyfikować następujące grupy substancji: • Bojowe środki trujące (BŚT), w tym środki z serii V (np. VX) i G (np. sarin, tabun). • Przemysłowe substancje toksyczne (TIC). • Pary i aerozole substancji chemicznych. • Materiały wybuchowe. 2) Urządzenie musi zapewniać jednoczesne wykrywanie następujących pierwiastków: fosfor (P), siarka (S), arsen (As), węgiel (C), fluor (F). 3) Czułość: Wykrywanie związków chemicznych musi odbywać się na poziomie czułości ppm i ppb. 4) Czas od wykrycia do alarmu musi wynosić < 2 sekund 5) Urządzenie musi zapewniać ciągły monitoring (24/7) 6) Czas od uruchomienia do gotowości operacyjnej musi wynosić < 1 minuty. 7) Detektor musi osiągać co najmniej następujące poziomy wykrycia: • VX: < 0,03 mg/m³ • sarin/tabun (G): < 0,05 mg/m³ • Siarczek wodoru (H₂S): ~0,1 ppm • Cyjanowodór (HCN): ~0,5 ppm • Tlenki siarki, fosgen, chlor: w zakresie 0,1 – 1 ppm 8) Urządzenie musi pracować w zakresie temperatur od -32°C do +55°C 9) Urządzenie musi być odporne na pył, wilgoć i wstrząsy, potwierdzone spełnieniem norm MIL-STD 10) W skład oprzyrządowania musi wchodzić: a. Walizka transportowo- magazynowa – 1 szt. b. Automatyczny przyrząd rozpoznania skażeń chemicznych AP4C – 1 szt. c. Sygnalizator dźwiękowy – 1 szt. d. Zapasowa dysza do rozpoznania gazowych środków trujących – 1 szt e. Bateria zasilająca do urządzenia – 2 szt. f. Urządzenie S4PE do pobierania próbek z powierzchni skażonych ciekłymi lub stałymi środkami trującymi – 1 szt. g. Zestaw zbieraków pomiarowych do urządzenia S4PE – 3 kpl x 10 szt. h. Zestaw zbieraków testowych do urządzenia S4PE – 1 kpl. x 10 szt. i. Zestaw akumulatorów do zasilania przyrządu AP4C – 2 kpl. j. Butla z wodorem – 2 szt. k. Oporządzenie do przenoszenia przyrządu AQP4C wraz z urządzeniem S4PE – 1 kpl. l. Kubełkowa głowica do pomiaru próbek ciekłych środków trujących – 2 szt. m. Kabel transmisji danych do połączenia urządzenia AP4C z komputerem n. Oprogramowanie AP4C_link na nośniku CD o. Ładowarka zestawu akumulatorów p. Instrukcja obsługi
Interne Kennung: RZP-620/2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35113200 Schutzausrüstung (nuklear, biologisch, chemisch, radiologisch)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa automatycznego przyrządu rozpoznania skażeń chemicznych wraz z oprzyrządowaniem
Menge: 28 Stück