2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa Pracowni Technologii Bezzałogowych Statków Powietrznych - Modułowy system przeciwdziałania systemom BSP (CUAS) II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja, integracja, uruchomienie oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi kompletnego, zintegrowanego systemu przeciwdziałania BSP, przeznaczonego do prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykrywania, śledzenia, identyfikacji, klasyfikacji oraz neutralizacji bezzałogowych statków powietrznych. System przeciwdziałania BSP musi być wyposażony w wielosensorowe środowisko operacyjne i szkoleniowe umożliwiające praktyczne prowadzenie działań związanych z obserwacją, analizą zagrożeń, przeciwdziałaniem oraz nauką procedur ochrony przestrzeni powietrznej przed zagrożeniami generowanymi przez bezzałogowe statki powietrzne, w tym BSP komercyjne, półprofesjonalne, autonomiczne, FPV oraz pozostałe konstrukcje niestandardowe OPZ dołączony do SWZ załącznik nr 2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: zgodnie z ustawą PZP art. 138 ust. 4 Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35125100 Sensoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38115000 Radaranlagen, 35125300 Sicherheitskameras, 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät, 35125000 Überwachungssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja, integracja oraz uruchomienie podsystemu pasywnej detekcji radiowej RF przeznaczonego do automatycznego wykrywania, identyfikacji, klasyfikacji, lokalizacji oraz analizy sygnałów radiowych związanych z aktywnością bezzałogowych statków powietrznych, pilotów BSP oraz urządzeń komunikacyjnych wykorzystywanych przez BSP. Podsystem musi stanowić integralny element systemu antydronowego, zapewniając pasywne rozpoznanie sygnałów radiowych bez emisji własnego sygnału oraz współpracy z systemem dowodzenia. Podsystem RF musi być przeznaczony do wykrywania obecności BSP, identyfikacji sygnałów sterowania, telemetrii, transmisji danych, obrazu oraz lokalizacji zarówno platformy BSP, jak i jego pilota. System musi umożliwiać skuteczną pracę w środowisku miejskim i otwartym. Podsystem musi zapewniać co najmniej: • pasywne wykrywanie obecności BSP bez konieczności emisji sygnału aktywnego, • wykrywanie sygnałów sterujących, telemetrycznych, transmisji danych, transmisji obrazu oraz Remote ID w komercyjnych BSP, • wykrywanie lokalizacji pilota BSP w komercyjnych BSP, • lokalizację BSP oraz pilota BSP poprzez określanie pozycji geograficznej lub kierunku źródła emisji, • identyfikację producenta, modelu, numeru seryjnego lub identyfikatora BSP, jeżeli wynika to z analizowanego protokołu w komercyjnych BSP, • rozpoznawanie standardowych, komercyjnych, FPV, DIY oraz niestandardowych protokołów komunikacyjnych, • analizę modulacji, sygnatur radiowych oraz charakterystyki transmisji, • jednoczesne wykrywanie minimum 50 BSP, • posiadanie i wykorzystanie bibliotek sygnałowych obejmujących minimum 350 modeli BSP, • wykorzystanie algorytmów analitycznych umożliwiających identyfikację również nowych lub nieznanych sygnałów – musi posiadać możliwość budowania własnej biblioteki. Minimalne wymagania techniczne Podsystem RF musi spełniać co najmniej następujące wymagania techniczne: • zakres pracy minimum 400 MHz – 6 GHz, • obsługa pasm co najmniej: 433 MHz, 868 MHz, 915 MHz, 2,4 GHz, 5,2 GHz oraz 5,8 GHz, • zdolność wykrywania protokołów dronów FPV, • obsługa technologii Remote ID, • możliwość wykrywania ponad 50 BSP jednocześnie, • biblioteka sygnałowa minimum 400 modeli BSP, • możliwość pracy w konfiguracji stacjonarnej, • stopień ochrony środowiskowej minimum IP66, • zakres temperatur pracy co najmniej od około -20°C do +40°C, System musi obsługiwać co najmniej następujące klasy protokołów i technologii bezprzewodowych: • LightBridge, • LightBridge 2, • OcuSync, • OcuSync 2.0, • OcuSync 3.0, • OcuSync 4.0, • Autel Skylink, • LTE, • Bluetooth, • protokoły FPV analogowe i cyfrowe, • protokoły BSP klasy DIY, • protokoły dronów marki autel, yuneec, dji oraz parrot. System musi posiadać możliwość aktualizacji bibliotek protokołów, sygnatur radiowych i metod analitycznych w celu rozszerzania zdolności rozpoznawczych o nowe technologie, modele BSP oraz pojawiające się standardy komunikacyjne. Podsystem musi zapewniać odporność na zakłócenia środowiskowe i elektromagnetyczne oraz pracę ciągłą 24/7. Podsystem musi posiadać dedykowane oprogramowanie zapewniające: • dekodowanie i analizę wykrytych protokołów, • analizę i odczyt Remote ID, • wizualizację położenia BSP i pilota, • aktualizację bibliotek sygnałowych. OPZ załacznik nr 2 do SWZ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak opcji