615527-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Reinigungs- und Hygienedienste – Salubrizare locații CF pe raza SRCF Constanța – 5 loturi
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Salubrizare locații CF pe raza SRCF Constanța – 5 loturi
Beschreibung: S.R.C.F. Constanța deține un număr de 20 locații reprezentând stații CF (aferente județelor Constanța, Tulcea, Ialomița și Călărași), cu trafic intens de călători în perioada sezonului estival sau în extrasezon și sediul administrativ al Sucursalei Regionale CF Constanța, în care este necesară asigurarea curățeniei în spațiile destinate publicului călător sau activităților de exploatare. Ca urmare a cerințelor legislative privind protecția sănătății publice și a mediului înconjurător se impune obligativitatea asigurării serviciului de salubrizare, serviciu care trebuie asigurat permanent cu societăți specializate, agrementate AFER. Salubrizarea stațiilor CF este o prestație care trebuie asigurată permanent, iar caracterul de regularitate al acestei prestații asigură condițiile minime necesare desfășurării în siguranță a traficului de călători în stațiile CF, evită riscul de acumulare a deșeurilor în arealul locațiilor, situații care pot conduce la primirea de amenzi din partea autorităților statului. Serviciul ce urmează a fi achiziționat presupune: asigurarea activității de salubrizare în sălile de așteptare, holurile de acces în stații, holurile caselor de bilete, birouri, peroane, pasaje subterane, trotuare, grupuri sanitare, rampe de gunoi, etc. Numar zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 22 zile Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari în a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 10/29/16.01.2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Salubrizare locații CF pe raza SRCF Constanța - Lot 1 Statia Constanta Oras
Beschreibung: servicii de salubrizare
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Salubrizare locații CF pe raza SRCF Constanța - Lot 2 județul Constanta
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Salubrizare locații CF pe raza SRCF Constanța - Lot 3 – Judetul Tulcea
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Salubrizare locații CF pe raza SRCF Constanța - Lot 4 – Județul Calarasi
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Salubrizare locații CF pe raza SRCF Constanța - Lot 5 – Judetul Ialomita
Interne Kennung: 5