See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Csillaghegyi Fürdő klimatizálás 2.
Beschreibung: A közbeszerzés leírás és várható mennyisége, valamint a kategóriákkal kapcsolatos előírások, követelmények a „Közbeszerzés leírása” és a „Közbeszerzés leírása (az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)” rovatokban egységesen kerülnek meghatározásra az alábbiak szerint: Ajánlatkérő (AK vagy Ajánlatkérő) a jelen részvételi felhívásban a Kbt. 106-107. § szerinti dinamikus beszerzési rendszert (DBR vagy Dinamikus Beszerzési Rendszer) állít fel. A DBR megnevezése: „Építési és felújítási feladatok ellátása, esetlegesen műemléki védettségű ingatlan érintettségével DBR keretében” Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdésére hivatkozással rögzíti, miszerint a DBR-ben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírás, mennyiség és a szerződéses feltételek teljes köre (szerződéstervezet) csak az egyes ajánlattételi felhívásokkal egyidejűleg kerül majd megküldésre a közbeszerzési dokumentumok keretében a DBR-hez csatlakozott gazdasági szereplők részére. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (Kr.) 46. § (3)-(5) bekezdéseiben foglaltakra. Ezek alapján az egyes ajánlattételi felhívásokkal egyidejűleg megküldésre kerülő műszaki leírásban meghatározott bármely szabvány, műszaki engedély, műszaki előírás, műszaki ajánlás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, tehát Ajánlatkérő az egyenértékű megajánlást elfogadja amennyiben az egyenértékűség a Kr. 46. § (3)-(5) bekezdés alapján az ajánlatban alátámasztásra kerül. A DBR-rel kapcsolatos alapvető információk az alábbiak: A DBR alapján az Ajánlatkérő tulajdonában, vagyonkezelésében, használatában álló (különösen „A teljesítés helye” rovatban megjelölt) ingatlanok vonatkozásában kerülhet sor épületdiagnosztikai vizsgálatok és/vagy tervek alapján elsősorban állagmegóváshoz szükséges építési és/vagy felújítási munkák elvégzésére. A Dinamikus Beszerzési Rendszer alapján az annak időtartama alatt kötendő szerződések (megvalósítani kívánt beszerzések) becsült legmagasabb összértéke: nettó 1.500.000.000,- Ft. Az Ajánlatkérő az alábbi kategóriákra osztja fel a DBR-t, amelyek vonatkozásában az ajánlattételi szakaszok keretében ajánlatkérésre sor kerülhet (adott esetben több kategória érintettségével is): 1. Építési feladatok Az 1. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: a) Keverékek és ideiglenes segédszerkezetek: - Keverékkészítés - Ideiglenes melléképítmények, felvonulási létesítmények - Dúcolás, földpart-megtámasztás - Víztelenítés - Zsaluzás és állványozás b) Alépítményi munkák: - Irtás, föld- és sziklamunka - Szivárgóépítés, alagcsövezés - Síkalapozás - Mélyalapozás - Kert- és parképítési munkák c) Építőmesteri munkák: - Helyszíni beton és vasbeton munkák - Előregyártott épületszerkezeti elemek elhelyezése, szerelése - Falazás és egyéb kőműves munkák - Fém- és könnyű épületszerkezetek szerelése - Ácsmunkák, - Állványozás - Vakolás és rabicolás - Égéstermék-elvezető rendszerek - Szárazépítés d) Szakipari munkák: - Tetőfedés - Aljzatkiegészítés, hideg- és melegburkolatok készítése - Bádogozás - Épületasztalos szerkezetek elhelyezése - Épületlakatos szerkezetek elhelyezése - Szigetelés - Üvegezés - Felületképzés (festés, mázolás, tapétázás, korrózióvédelem) - Árnyékoló szerkezetek beépítése e) Közmű- és vízépítési munkák: - Közmű- és rézsűburkolat készítése, egyéb vízépítési munkák - Vízépítési rézsűmunkák - Közmű csatornaépítés - Közmű csővezetékek és szerelvények beépítése f) Közlekedésépítési munkák: - Útburkolat alap és makadámburkolat készítése - Kőburkolat készítése - Bitumenes alap és burkolat készítése - Beton pályaburkolat készítése - Hídépítés - Útpálya tartozékok készítése 2. Elektromos feladatok A 2. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: Villanyszerelő munkák: - Elektromos energiaellátás, villanyszerelés - Gyengeáram, épületfelügyelet és automatika - Tűz- és füstvédelem - Megújuló energiahasznosító berendezések 3. Gépészeti feladatok A 3. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: Épületgépészeti munkák: - Épületgépészeti csővezeték szerelése - Épületgépészeti szerelvények és berendezések szerelése - Szellőztető berendezések szerelése - Technológiai légkondicionáló berendezések szerelése 4. Vízgépészeti feladatok A 4. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: Uszodatechnikai berendezések, szerelvények, csővezetékek, rendszerek szerelése 5. Részben vagy egészben műemléknek minősülő épülettel kapcsolatos építési feladatok Az 5. kategóriával kapcsolatos feladatok várható tartalma, jellemzői: Az 1. kategória szerinti feladatok relevánsak ezen kategória esetén is, azzal, hogy az építési feladatok ezen kategória esetén részben vagy egészben műemléknek minősülő épületre vonatkoznak. A teljesítési helyszínek közül részben, vagy egészben műemléknek minősülnek az alábbiak: -Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda (1146 Budapest, Állatkerti körút 9-11.) -Szt. Gellért Gyógyfürdő és Uszoda (1118 Budapest, Kelenhegyi út 4.) -Rudas Gyógyfürdő és Uszoda (1013 Budapest, Döbrentei tér 9.) -Szt. Lukács Gyógyfürdő és Uszoda (1023 Budapest, Frankel Leó út 25-29.) -Király Gyógyfürdő (1027 Budapest, Fő u. 84.) -Palatinus Gyógy-, Strand- és Hullámfürdő (1007 Budapest, Margitsziget) -Rác Gyógyfürdő (1013 Budapest, Hadnagy u. 8-10.) Karakterkorlátozás miatt folytatás a „Közbeszerzés leírása (az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)” rovatokban egységesen kerülnek meghatározásra az alábbiak szerint:” rovatban.
Vorherige Bekanntmachung: 641748-2025
Interne Kennung: EKR001331932026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45331220 Installation von Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Ajánlatkérő (a továbbiakban: AK) a közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény (a továbbiakban: Kbt.) Második Része, 106. § (1) bekezdés szerint közbeszerzési eljárást folytatott le dinamikus beszerzési rendszer (a továbbiakban: DBR) létrehozására „Építési, felújítási feladatok DBR keretében (2025)” megnevezéssel. A Kbt. 107.§ (7) bekezdésében foglaltak szerint jelen közbeszerzési eljárás ajánlattételi szakaszában AK a jelen ajánlattételi felhívást küldi meg a DBR-hez csatlakozott gazdasági szereplők részére. Szerződés megnevezése: Vállalkozási szerződés a Csillaghegyi Árpád Forrásfürdő és Székely Éva Uszoda klimatizálásának tárgyában. A Kbt. 106.§ (4) bekezdésére tekintettel, a DBR részvételi felhívásában foglaltak szerint, AK jelzi, hogy jelen ajánlattételi felhívásban a 2. kategória (Elektromos feladatok) és a 3. kategória (Gépészeti feladatok) érintett. A közbeszerzési eljárás tárgya a rendelkezésre bocsátott műszaki leírásban meghatározott feladat elvégzése, a közbeszerzési dokumentumok részét képező árazatlan költségvetésben foglalt anyagfajták és anyagmennyiségek figyelembevételével. Jelen eljárás keretében Ajánlatkérő a Csillaghegyi Árpád Forrásfürdő és Székely Éva Uszoda iroda, aula és öltöző helyiségeinek klimatizálására ír ki közbeszerzést, melynek keretében a feladat: osztott rendszerű, R32 közvetítőközeges hűtőberendezés telepítése; a meglévő fain coilos rendszer hűtés oldali rákötése; és 2 db légkezelő légcsatornájába hűtési hőcserélő beépítése; a villamos ellátás kiépítése és automatika szerelés. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet az energetikai felülvizsgálatról szóló 666/2020. (XII. 28.) Korm. rendeletben foglaltakra, ami alapján kizárólag a Nemzeti Klímavédelmi Hatóság adatbázisában szereplő vállalkozó telepíthet klímát. A kivitelezési munkákat az érintett fürdő háborítatlan üzeme mellett, a dolgozók és vendégek zavarása nélkül kell elvégezni. A tevékenységet működő fürdő területén kell végzni, ezért a teljesítés során Nyertes Alánlattevő köteles úgy eljárni és a munkálatokat úgy megszervezni, hogy a fürdő üzemszerű működését indokolatlanul ne akadályozza, és a teljesítési hely munkaterülettel nem érintett részén (pl. anyagszállítási útvonal) tartózkodók személyét és vagyonát ne veszélyeztesse. A Fürdőben a tevékenység bármilyen korlátozása előzetesen egyeztetendő, és kizárólag Ajánlatkérő hozzájárulásával történhet. AK felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a felhívás, vagy a rendelkezésre bocsátott műszaki dokumentáció meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaznak, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és akár szerepel a megnevezés mellett, akár nem, azokkal AK – a Kbt. 58. § (4) bekezdésében hivatkozott 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdése alapján – egyenértékű megajánlásokat elfogad, azzal, hogy az egyenértékűséget Ajánlattevőnek (a továbbiakban: AT) kell bizonyítani. A részletes feladatmeghatározást a műszaki dokumentáció (Műszaki leírások, Műszaki Dokumentáció, Árazatlan költségvetés) tartalmazza.
Interne Kennung: EKR001331932026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen