2. Verfahren
Verfahren
Titel: Analystjänster inom miljö och vatten
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal analystjänster, fasta material.
Interne Kennung: 2026/479-VMKF
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71620000 Analysen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Teknik och drift
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal för analystjänster inom miljö och vatten.
Interne Kennung: 1859253-0
Los: LOT-0002
Titel: Allmän del
Interne Kennung: 1902463-1
Los: LOT-0003
Titel: Egenförsäkran
Interne Kennung: 1902465-2
Los: LOT-0004
Titel: Biogas
Interne Kennung: 1859254-3
Los: LOT-0005
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Interne Kennung: 1902464-4
Los: LOT-0006
Titel: Produktion
Interne Kennung: 1859255-5
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 2026/479-VMKF
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71600000 Servicios de ensayo, análisis y consultoría técnicos
Clasificación adicional (cpv): 71620000 Servicios de análisis
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Teknik och drift
Identificador interno: 1859253-0
Lote: LOT-0002
Título: Allmän del
Identificador interno: 1902463-1
Lote: LOT-0003
Título: Egenförsäkran
Identificador interno: 1902465-2
Lote: LOT-0004
Título: Biogas
Identificador interno: 1859254-3
Lote: LOT-0005
Identificador interno: 1902464-4
Lote: LOT-0006
Título: Produktion
Identificador interno: 1859255-5
615585-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Analystjänster inom miljö och vatten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare2026/479-VMKF
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTeknik och drift
Intern identifierare1859253-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAllmän del
Intern identifierare1902463-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelEgenförsäkran
Intern identifierare1902465-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelBiogas
Intern identifierare1859254-3
Del (anbudsområde)LOT-0005
Intern identifierare1902464-4
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelProduktion
Intern identifierare1859255-5