Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Leszczyński (PL417)
Land: Polen
Allgemeine Informationen
615590-2026 - Competition
Poland – Snow-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu nowotomyskiego w sezonie 2026/2027
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu nowotomyskiego w sezonie 2026/2027
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie Powiatu Nowotomyskiego w sezonie 2026/2027. Zamówienie zostało podzielone na sześć części. 1) Część 1: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Lwówek. 2) Część 2: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Miedzichowo. 3) Część 3: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Zbąszyń. 4) Część 4: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Nowy Tomyśl. 5) Część 5: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Kuślin. 6) Część 6: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Opalenica. Wykaz dróg stanowi załącznik nr A.1, A.2, A.3, A.4, A.5, A.6. do SWZ, zał. B – plan zimowego utrzymania dróg, zał. C przedstawia mapę sieci dróg powiatowych. Wykonywanie usług (dotyczy każdej z części): 1) Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia akcji zimowej w oparciu o postanowienia niniejszego zamówienia, zgodnie z zasadami i standardami określonymi w zarządzeniu nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25 października 1994r. w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych, określa się, że czas od wystąpienia zjawiska atmosferycznego do skutecznego skrapiania, posypania lub odśnieżania nie może przekroczyć norm podanych dla poszczególnych standardów dróg. 2) Wykonawca podejmie świadczenie usługi w czasie nie dłuższym niż 2 godziny od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego konieczności przystąpienia do pracy. Przed przystąpieniem do realizacji usługi Wykonawcą ustali z Zamawiającym trasy przejazdu pojazdów. 3) Wykonawca usługi przy robotach przygotowawczych do sezonu zimowego zobowiązany jest do przestrzegania terminów, sporządzenia wykazu sprzętu z podaniem nr rejestracyjnych pojazdów i nazwisk kierowców obsługujących dany sprzęt (operatorów) ze wskazaniem co najmniej 2 numerów kontaktowych do nich. 4) Wykonawca usługi zobowiązany jest do zapoznania się z drogami na których będzie świadczył usługi oraz przedłoży stosowne oświadczenie w tym zakresie. 5) Wykonawca usługi zobowiązany jest do uzyskania zgody na rozpoczęcie i zakończenie pracy sprzętu od Zamawiającego lub osoby przez niego upoważnionej. 6) Wykonawca usługi ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wobec osób trzecich w przypadku niewykonania usługi zgodnie z opisanym standardem zimowego utrzymania dróg. Za bezpieczeństwo ruchu w obrębie odcinków dróg, na których jest prowadzone zimowe utrzymanie od chwili ich rozpoczęcia aż do ostatecznego zakończenia odpowiada Wykonawca. 7) Akcje nie zgłoszone oraz nie zlecone przez Zamawiającego nie będą rozliczone. 8) Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości i zakresu usług, szczególnie w zależności od posiadanych środków finansowych. Materiały użyte do wykonania przedmiotu zamówienia powinny być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 roku. Na wszystkie materiały stosowane do zimowego utrzymania dróg Wykonawca zobowiązany jest posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie wydane przez Instytut Budowy Dróg i Mostów, a na środki chemiczne dodatkowo Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Materiałami stosowanymi przy zwalczaniu śliskości zimowej są: - mieszanina piasku z solą o stężeniu soli drogowej w ilości 25 %. Posypywarki muszą zapewniać płynną regulację ilości rozsypywanej mieszanki solno-piaskowej w celu usuwania śliskości zimowej. Mieszanka solno-piaskowa powinna być rozsypywana równomiernie i niezależnie od prędkości jazdy. Talerz lub talerze rozsypujące muszą mieć możliwość regulacji wysokości. Sprzęt do zwalczania śliskości zimowej oraz do odśnieżania musi być wyposażony w światła ostrzegawcze pulsujące. Wymaga się dostępności kontaktu bezpośrednio z kierowcami - telefonia komórkowa. Monitoring: W celu kontroli prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wyrażenia zgody na zamontowanie systemu lokalizacji pojazdów w postaci nadajników GPS i monitoringu na sprzęcie obsługującym zimowe utrzymanie dróg – pługopiaskarkach/piaskarkach/nośnikach pługów. Nadajniki i ich montaż będzie zapewniony i opłacony przez Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania sprzętu, który będzie obsługiwany do wykonania zadania w minimalnej ilości, zgodnie z SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ z załącznikami.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Lwówek
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania, warunki dotyczące realizacji zawiera SWZ z załącznikami. Wykaz dróg stanowi załącznik nr A.1, do SWZ, zał. B – plan zimowego utrzymania dróg, zał. C przedstawia mapę sieci dróg powiatowych, zał. nr 9 - PPU (projektowane postanowienia umowy).
Options:
Description of the options: nie dotyczy
Lot: LOT-0002
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Miedzichowo.
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania, warunki dotyczące realizacji zawiera SWZ z załącznikami. Wykaz dróg stanowi załącznik nr A.2, do SWZ, zał. B – plan zimowego utrzymania dróg, zał. C przedstawia mapę sieci dróg powiatowych, zał. nr 9 - PPU (projektowane postanowienia umowy).
Lot: LOT-0003
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Zbąszyń
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania, warunki dotyczące realizacji zawiera SWZ z załącznikami. Wykaz dróg stanowi załącznik nr A.3, do SWZ, zał. B – plan zimowego utrzymania dróg, zał. C przedstawia mapę sieci dróg powiatowych, zał. nr 9 - PPU (projektowane postanowienia umowy).
Lot: LOT-0004
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Nowy Tomyśl.
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania, warunki dotyczące realizacji zawiera SWZ z załącznikami. Wykaz dróg stanowi załącznik nr A.4, do SWZ, zał. B – plan zimowego utrzymania dróg, zał. C przedstawia mapę sieci dróg powiatowych, zał. nr 9 - PPU (projektowane postanowienia umowy).
Lot: LOT-0005
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Kuślin.
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania, warunki dotyczące realizacji zawiera SWZ z załącznikami. Wykaz dróg stanowi załącznik nr A.5, do SWZ, zał. B – plan zimowego utrzymania dróg, zał. C przedstawia mapę sieci dróg powiatowych, zał. nr 9 - PPU (projektowane postanowienia umowy).
Lot: LOT-0006
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gm. Opalenica.
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania, warunki dotyczące realizacji zawiera SWZ z załącznikami. Wykaz dróg stanowi załącznik nr A.6, do SWZ, zał. B – plan zimowego utrzymania dróg, zał. C przedstawia mapę sieci dróg powiatowych, zał. nr 9 - PPU (projektowane postanowienia umowy).