615598-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Schienengleise – Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
BeschreibungI overensstemmelse med reglerne i direktiv 2014/25/EU (Forsyningsvirksomhedsdirektivet implementeret ved bekendtgørelse nr. 1624 af 15. december 2015 om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester) udbydes en kontrakt vedrørende levering af skinner i året 2027.
Interne Kennung2026-4894
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34941200 Schienengleise
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34941000 Schienen und Zubehör, 34946120 Eisenbahnausrüstung, 34946200 Oberbaumaterial für Eisenbahnen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDel-leverance 1: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung1-0
Optionen
Beschreibung der OptionenIngen
LosLOT-0002
TitelDel-leverance 2: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung2-1
LosLOT-0003
TitelDel-leverance 3: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung3-2
LosLOT-0004
TitelDel-leverance 4: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung4-3
LosLOT-0005
TitelDel-leverance 5: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung5-4
LosLOT-0006
TitelDel-leverance 6: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung6-5
LosLOT-0007
TitelDel-leverance 7: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung7-6
LosLOT-0008
TitelDel-leverance 8: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung8-7
LosLOT-0009
TitelDel-leverance 9:Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung9-10
LosLOT-0010
TitelDel-leverance 10:Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung10-11
LosLOT-0011
TitelDel-leverance 11:Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung11-12
LosLOT-0012
TitelDel-leverance 12:Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung12-13
LosLOT-0013
TitelDel-leverance 13:Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung13-14
LosLOT-0014
TitelDel-leverance 14:Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung14-15
LosLOT-0015
TitelOPTION: Del-leverance 15:Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung15-16
LosLOT-0016
TitelOPTION: Del-leverance 16:Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2027
Interne Kennung16-17