See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowych maszyn poligraficznych wraz z instalacją i szkoleniem z obsługi
Beschreibung: Dostawa fabrycznie nowych maszyn poligraficznych wraz z instalacją i szkoleniem z obsługi
Interne Kennung: 24/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, zamawiający może wyznaczyć krótszy termin składania ofert, jeżeli wymaga tego pilna potrzeba udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, a zachowanie standardowych terminów mogłoby zagrozić interesowi publicznemu. Środki finansowe przeznaczone na realizację zamówienia zostały przyznane zamawiającemu w terminie późniejszym, niż pierwotnie zakładano. Okoliczność ta miała charakter obiektywny i niezależny od zamawiającego – nie mógł on przewidzieć dokładnej daty uruchomienia finansowania. Opóźnienie w przyznaniu środków skutkuje koniecznością niezwłocznego przeprowadzenia postępowania, aby możliwe było wydatkowanie przyznanych funduszy w bieżącym roku budżetowym, zgodnie z zasadą gospodarności i dyscypliną finansów publicznych. Zachowanie standardowych terminów składania ofert mogłoby spowodować ryzyko niewykorzystania środków i utratę finansowania. Zakup maszyn drukarskich jest niezbędny dla zapewnienia prawidłowej i ciągłej realizacji zadań publicznych przez jednostkę. Zwłoka w udzieleniu zamówienia naraziłaby zamawiającego na utrudnienia w realizacji obowiązków ustawowych, w tym terminowego przygotowywania i publikacji materiałów informacyjnych oraz urzędowych. Skrócenie terminu składania ofert nie ogranicza uczciwej konkurencji – rynek dostawców maszyn drukarskich jest wystarczająco szeroki, aby potencjalni wykonawcy mogli w krótkim czasie przygotować oferty spełniające wymagania zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42991200 Druckmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Komputerowy ploter stołowy tnący
Beschreibung: Komputerowy ploter stołowy tnący
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Maszyna cyfrowa kolorowa do formatu A-3
Beschreibung: Maszyna cyfrowa kolorowa do formatu A-3
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Prasa introligatorska do złoceń
Beschreibung: Prasa introligatorska do złoceń
Interne Kennung: Część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Maszyna do zbierania składek
Beschreibung: Maszyna do zbierania składek
Interne Kennung: Część nr 4