See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sucha w roku 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacyjnego i ubocznego użytkowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sucha w roku 2027.
Interne Kennung: ZG.270.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 01 Mucharz
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacyjnego i ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie leśnictwa Mucharz w 2027 roku Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art 214. ust1 pkt 7 ustawy PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiący przedmiot zamówień, o których mowa w poprzednim zdaniu nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: 01 Mucharz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: 02 Tarnawa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacyjnego i ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie leśnictwa Tarnawa w 2027 roku Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art 214. ust1 pkt 7 ustawy PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiący przedmiot zamówień, o których mowa w poprzednim zdaniu nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: 02 Tarnawa
Los: LOT-0003
Titel: 03 Budzów - Wełcza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacyjnego i ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie leśnictw Budzów i Wełcza w 2027 roku Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art 214. ust1 pkt 7 ustawy PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiący przedmiot zamówień, o których mowa w poprzednim zdaniu nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: 03 Budzów - Wełcza
Los: LOT-0004
Titel: 04 Lachowice - Roztoki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacyjnego i ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie leśnictw Lachowice i Roztoki w 2027 roku Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art 214. ust1 pkt 7 ustawy PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiący przedmiot zamówień, o których mowa w poprzednim zdaniu nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: 04 Lachowice - Roztoki
Los: LOT-0005
Titel: 05 Stryszawa - Czarna Hala
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacyjnego i ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie leśnictw Stryszawa i Czarna Hala w 2027 roku Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art 214. ust1 pkt 7 ustawy PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiący przedmiot zamówień, o których mowa w poprzednim zdaniu nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: 05 Stryszawa - Czarna Hala
Los: LOT-0006
Titel: 06 Jasień - Juszczyn
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacyjnego i ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie leśnictw Jasień i Juszczyn w 2027 roku Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art 214. ust1 pkt 7 ustawy PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiący przedmiot zamówień, o których mowa w poprzednim zdaniu nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: 06 Jasień - Juszczyn
Los: LOT-0007
Titel: 07 Skawica - Mosorne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, edukacyjnego i ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie leśnictw Skawica i Mosorne w 2027 roku Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art 214. ust1 pkt 7 ustawy PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiący przedmiot zamówień, o których mowa w poprzednim zdaniu nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia
Interne Kennung: 07 Skawica - Mosorne