2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-236/2026 Dostawa drukarki 3D do metalu w technologii WAAM.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa drukarki 3D do metalu w technologii WAAM. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, budynek B-9, ul. Łukasiewicza 7-9, 50-371 Wrocław Kod CPV: 42962000-7 Urządzenia drukujące i graficzne 2. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 SWZ – OPZ. 4. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 5. Termin realizacji dostawy wynosi do 180 dni od dnia zawarcia Umowy. 6. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 7. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 05/01/2027 (90 dni). 9. Oferta musi składać się z: 9.1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia; 9.2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia; 9.3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 9.4. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 6 SWZ; 9.5. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 9.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 18 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 19 SWZ; 9.7. (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp. 9.8. PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH: specyfikację techniczną urządzeń wchodzących w skład systemu (robota, manipulatora i źródeł technologicznych dla metody GMA i PTA) - potwierdzających, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania. 10. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VI SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 11. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 11.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 11.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 11.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 11.4. zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający stawia warunek w powyższym zakresie. Zamawiający nie stosuje poziomu zdolności określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 5 Ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. 2025 r. poz. 1235) ponieważ dla przedmiotu niniejszego zamówienia nie został określony odpowiedni poziom zdolności. Poniżej wskazane warunki udziału w postępowaniu mogą zostać zatem potwierdzone wyłącznie podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w Rozdziale VII pkt 7.4 SWZ, składanymi na wezwanie zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że zrealizował należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie dostawy drukarki 3D do metalu w technologii WAAM obejmujących zarówno metodę PTA, jak i metodę GMA – tj. instalacje obejmujące jednocześnie metody PTA i GMA o wartości co najmniej 1 mln zł brutto każda z dostaw (osobna umowa); lub co najmniej dwie dostawy drukarki 3D do metalu w technologii WAAM metoda PTA i co najmniej dwie dostawy drukarki 3D do metalu w technologii WAAM metoda GMA o wartości co najmniej 600 000,00 zł brutto każda z dostaw (osobna umowa). Dla ww. wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego dla danej waluty z dnia wszczęcia niniejszego postępowania. Stosownie do art. 112 ust. 3 ustawy Pzp oraz art. 40 i art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, w niniejszym postępowaniu dotyczącym zamówienia na dostawy certyfikat zdolności wykonawcy nie może służyć potwierdzeniu warunku dotyczącego doświadczenia określonego w niniejszym Rozdziale. Spełnienie tego warunku podlega potwierdzeniu podmiotowym środkiem dowodowym określonym w Rozdziale VII pkt 7.4 SWZ.
Interne Kennung: SZP/243-236/2026 Dostawa drukarki 3D do metalu w technologii WAAM.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42962000 Druck- und Grafikausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa drukarki 3D do metalu w technologii WAAM – 1 szt. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, budynek B-9, ul. Łukasiewicza 7-9, 50-371 Wrocław Kod CPV: 42962000-7 Urządzenia drukujące i graficzne 2. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. Przedmiot zamówienia musi być wolny od wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 3 SWZ – OPZ. 4. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 6. Wykonawca może posługiwać się Certyfikatem Wykonawcy Zamówień Publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w celu wykazania braku podstaw wykluczenia. Wykonawca informuje o zamiarze posługiwania się certyfikatem w oświadczeniu składanym na podstawie art. 125 ust. 1 uPzp – załącznik 4 do SWZ. Złożenie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu. Szczegóły zostały opisane w SWZ
Interne Kennung: LotA
615764-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42962000 Printing and graphics equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: LotA