615817-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen – Udbud af modtagelse og behandling af have-parkaffald for Renosyd
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af modtagelse og behandling af have-parkaffald for Renosyd
BeschreibungRenosyd modtager Have- Parkaffald (HPA) fra kunder på 5 genbrugspladser i Skanderborg og Odder kommuner. Leverandøren skal modtage og behandle HPA i henhold til bilag 2 – Kravspecifikation. HPA er ikke neddelt ved modtagelse.Renosyd forestår selv transporten til Leverandørens modtageanlæg fra de enkelte genbrugspladser.
Interne Kennung284311196
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud efter Udbudsloven
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0000