See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla grupy zakupowej utworzonej przez Gminę Oborniki
Beschreibung: 1. Nazwa przedmiotu zamówienia: Zakup energii elektrycznej dla grupy zakupowej utworzonej przez Gminę Oborniki. 2. Dostarczanie energii elektrycznej odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t. j. Dz.U z 2024 r. poz. 266 ze zm.) i rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. 3. Zamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej w ilości 4 929 608 kWh w terminie od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r. do punktów poboru energii elektrycznej zgodnie z Załącznikiem nr 1 niniejszego opisu. 4. Dostawa energii elektrycznej realizowana będzie na podstawie umowy sprzedaży energii elektrycznej, o której mowa w art. 5 ust. 2 pkt. 1 ustawy Prawo energetyczne. 5. Niniejsze zamówienie nie obejmuje świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej. 6. Wymagania jakościowe: 1) Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej przez Zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD). 2) Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe dla energii elektrycznej sprzedanej w ramach przedmiotu zamówienia. 3) Wykonawca jest zobowiązany posiadać obowiązujące przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego tj. ENEA OPERATOR Sp. z o.o., umożliwiające zawarcie skutecznych umów dla wszystkich punktów poboru objętych SWZ, działającym na terenie Zamawiających, umożliwiające sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD do punktów poboru energii elektrycznej, określonych w Załączniku nr 1. 7. Zamawiający informuje, iż dla wszystkich punktów poboru energii elektrycznej, procedura zmiany sprzedawcy jest przeprowadzana po raz kolejny. 8. Wszystkie punkty poboru mają umowy rozdzielone na umowę sprzedaży energii elektrycznej (na czas określony do 31 grudnia 2025 r.) i umowę na świadczenie usług dystrybucji (na czas nieokreślony). 9. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zostały opisane w Projekcie Umowy (Część III SWZ).
Interne Kennung: BZP.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze zamówienie prowadzone jest na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający wspólnie przeprowadzają i udzielają zamówienia wyznaczając spośród siebie zamawiającego upoważnionego do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w ich imieniu i na ich rzecz. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132–139 ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych do niniejszej ustawy. 3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 4. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 oraz 3-4 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp przez wszystkich wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia. 5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między zamawiającym a wykonawcami (nie dotyczy złożenia oferty) odbywa się w języku polskim przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej zamowienia@um.oborniki.pl
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001