61587-2025 - Ergebnis
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Ślesin
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Ślesin
Beschreibung: 1)Przedmiotem postępowania jest realizacja zadania pn.: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Gminy Ślesin”. 2)Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie przedmiotu zamówienia na zasadach i warunkach z uwzględnieniem PPU zawartych w Zał. Nr 7 do SWZ. 3)Zamawiający informuje, iż dla podmiotów wskazanych w Zał. nr 8 do SWZ zostanie podpisana jedna wspólna umowa z Wykonawcą. 4)Kompleksowa dostawa i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego i Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej (taryfie OSD) oraz Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego, tj. Energa Operator S.A., ul. Marynarki Polskiej 130, 80-557 Gdańsk oraz przepisami: ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks Cywilny, zwanej dalej „Kc”, ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „Pzp”, ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym oraz z zasadami określonymi w koncesjach lub postanowieniach Umowy. 5)Zamawiający w Zał. nr 1 do SWZ wskazał również te punkty poboru energii elektrycznej, dla których posiada zamontowane mikroinstalacje fotowoltaiczne. Wskazana w Zał. nr 1 do SWZ ilość energii elektrycznej [kWh], to ilość, którą Zamawiający zamierza nabyć od Wykonawcy i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej przy udziale mikroinstalacji fotowoltaicznych. 6)Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej czynnej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej w planowanej ilości 1.267.522 kWh, w terminie od dnia 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2025 r. (12 miesięcy) do punktów poboru energii elektrycznej zgodnie z Zał. nr 1 do SWZ. 7)Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wykazem punktów poboru energii elektrycznej dla poszczególnych Części przedmiotu zamówienia zawarty jest odpowiednio w Zał. nr 1 do SWZ. Deklarowane w ww. załącznikach zużycie energii elektrycznej jest wielkością szacunkową i służy wyłącznie dla potrzeb obliczenia ceny Oferty. 8)Kompleksowa dostawa energii elektrycznej realizowana będzie na podstawie umowy sprzedaży energii elektrycznej, o której mowa w art. 5 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne. 9)Niniejsze zamówienie obejmuje również świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. 10)Zamawiający informuje, iż w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca odpowiedzialny jest za bilansowanie handlowe. 11)Zamawiający, w ramach przedmiotowego zamówienia, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia o 126.752 kWh łącznej ilości energii podanej w zakresie przedmiotu zamówienia. Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, spowoduje zakup odpowiedniego wolumenu energii elektrycznej i zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy za przedmiot zamówienia. Dostawy realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach zawartej Umowy, ponad ilość kWh określoną dla zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej określonych odpowiednio w Zał. nr 1 do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku podłączenia lub włączenia przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej, który nie został ujęty odpowiednio w Zał. nr 1 do SWZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia 12) Wykonawca jest zobowiązany posiadać obowiązujące przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), tj. Energa Operator S.A. działającym na terenie Zamawiającego, umożliwiające zawarcie skutecznych umów oraz kompleksową dostawę i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD do punktów poboru energii elektrycznej, określonych w Zał. nr 1 do SWZ. UWAGA! Zamawiający zastrzega, iż wyżej wymienione umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego OSD Wykonawca winien posiadać na dzień składania ofert lub najpóźniej w dniu rozpoczęcia kompleksowej dostawy i świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej. 13)Zamawiający upoważniony informuje, iż dla wszystkich punktów poboru energii elektrycznej określonych w Zał. nr 1 do SWZ obowiązują kompleksowe umowy sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej zawarte na czas określony do dnia 31.12.2024 roku z firmą Energa Obrót S.A. Wykonawca nie jest zobowiązany do wypowiedzenia aktualnie obowiązujących umów. 14)Wszystkie układy pomiarowo-rozliczeniowe dostosowane są do zasady TPA. 15)Procedurę szczegółowo określa SWZ i załączniki do SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.3.PN.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001